Kasıkta Batma ve Ağrı Neden Olur?

0
18

Kasıkta Batma ve Ağrı Neden Olur Tedavisi Mümkün Mü?

Kasıkta batma ve ağrı hissi birden bire aniden vücutta belirmektedir. Bu tür ağrılar sıklaşır ya da şiddetlenirse en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz de fayda var. Hastaneye gidene kadar da bir ağrı kesici kesinlikle almayın. Çünkü hastaneye gittiğiniz de doktorunuz sizi teşkil etmekte zorlanabilir. Bunun yerine bitki çayları tüketmeniz daha doğru olmaktadır.

Aniden Başlayan ve Geçmeyen Kasık Ağrılarının Sebepleri Nelerdir?

Ani bir şekilde başlamış olan kasık ağrısında ilk akla gelmiş olan Apandis ağrısıdır. Bu da ciddi bir sağlık sorunudur. Bunun yanı sıra dış gebelik, yumurta kistinin de yırtılması bu ağrılara zemin hazırlamaktadır. Beden de iltihaplanma, rahim damarlarında gerginlik, idrar yolların da taş olması da bu ağrıları meydana getirmektedir.

Kasık Ağrılarına Sebebiyet Veren Kadın Hastalıkları ?

Doğum esnasında ya da sonrasında yaşanmış olan yırtılmalar sebebiyet vererek kasık ağrılarının şiddetini bir kat daha arttırmaktadır. Özellikle sezaryen ile doğum yapanlar da ise daha sık olmak üzere batma hissi ve ağrılar daha fazla görülmektedir. Bu sebepten dolayı doğum sonrası kadınlar kendilerine çok daha iyi bakmalılar. Özellikle kış ayların da hasta olmamaya özen gösterin.

Rahim doku yapısının rahmin dışında olması durumun da kasık ağrıları yaşanmaktadır. Adet gören kadınlarda kanama karın içine doğru gömülmeye başlar. Hal böyle olunca da kasık bölgesindeki ağrı da bu durumdan dolayı şiddetini arttırıyor.  Bu durumda yumurta içerisine akan kanda çikolata yapıda bir kis oluşur. Karın zarı bölgesi üzerinde üreme organının hareket etmesi halinde kasık ağrıları olmaktadır.

Gebelikte Kasık ağrısı Nedeni ve Kasıkta Batma Hissiyati

Hamilelikte ilk başlar da adet gecikmeleri mutlaka olmaktadır bu da kasık ağrılarını zorlamaktadır. Gebeliğin 2. ve 3. haftaların da ise batma hissi ve rahmin büyümesinden dolayı ani hareket yaptıkça ağrı artmakta. Bu yüzden olabildiğince hamilelik boyunca fazla hareket etmemeye özen gösterin.

Doğum yaklaştıkça bu ağrılar da size eşlik edecektir. Böyle durumlar da size en yakın sağlık kuruluşundan yardım istemeniz de fayda var.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin