Kaş Boyası Ne Zaman Çıkar?

0
9

Kadınlar, ilk çağlardan beri kendilerini süslemek, güzel görünmek için birçok farklı yöntem kullandı. Kaş boyası olarak bildiğimiz kozmetik ürün bir diğer deyişle eskilerde ”rastık” olarak biliniyordu. Eski kadınların günlük makyajlarında sıklıkla kullandığı bir ürün olup hala kadınlar için vazgeçilmez bir güzellik malzemesidir.

Kaş Boyası Modası

Son bir kaç yılda kaş dövmesi modasının kadınlar arasında yaygınlaşması ile birlikte bazı kadınlar kalıcı olması için bu yolu tercih ederken bazı kadınlar kaşboyamayı tercih etmektedir. Her kozmetik ürün satan firmanın kaş boyası piyasa da mevcuttur. Bazı ürünler pahalı olduğu gibi bazıları da aksine ucuz olabiliyor. Bu kullanıcının tercihi doğrultusunda seçimine bağlıdır.

Kaş Boyası Ne Zamana Kadar Kalıcılığını Korur?

Kaş boyası, kozmetik bir makyaj ürünü olduğundan dolayı kolayca çıkmaya meyillidir. Bu nedenle ne zaman çıkarsorusu kullanıcılar tarafından sorulmaktadır. Kozmetik makyaj ürünleri genellikle su ile temasta veya makyaj temizleme ürünleri ile kolayca çıkarılır. Kaş boyası, kaş dövmesine göre daha ekonomik ve daha kullanışlı bir yöntemdir. Kaş dövmesi kalıcı olsa da bir süre sonra rengini kaybederek çıkmaya başlar ve tekrar yaptırılması gerekir. Fakat kaş boyası kolay sürümü, gündelik kullanımı ve temizlenmesi ile kaş dövmesinden farklıdır.

Kaş boyası, birçok yöntem ile kolayca temizlenebilir. İlk olarak kullandığınız yüz temizleme jeli veya yüz temizleme sütünü bir pamuk yardımıyla kaş boyası kolayca çıkarılabilir. Eğer el altında bu ürünlerden yoksa su veya kullandığınız herhangi bir yüz kremini yüz temizleme jeli uygulamasında olduğu gibi bir parça pamuk yardımıyla da çıkarılabilir. Kaş boyası kadınlar arasında sıkça kullanılan bir güzellik ürünü olup uygulandıktan sonra çıkarılana kadar kalıcılığını korur.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin