Kalıcı Makyajla Biçimli Ve Dolgun Dudaklar İçin

0
6

Genelde bayanların kullandığı yöntem olup kaş da, kirpik de ve dudak bölgelerinde çok sık uygulanan yöntem olup bu alanların dışında da uygulanan yöntem çeşididir. Kalıcı makyaj isteyen kişiler genelde sürekli makyajla görünmek isteyenler için kullanılan yöntemdir. Bu yöntem uygulanacak olan bölgenin uygun renk tonuna ait pigmentlerin deri kısmının altına enjekte edilmesi ile uygulanır. Kalıcı makyaj kişinin en sevdiği renklerdeki makyajı cildine uygulayıp farklı renkte makyajda yapmasına olanak sağlar.

Dudak İçin Kalıcı Makyaj

Kişinin kaşına ve eyeliner makyaj yönteminden farklı olarak daha çeşitli renklere sahip olmasını sağlar. Dudak makyajı yapılırken dudağın kendi öz rengine göre yaklaşılmak istense de isteğe göre popüler olan ruj renkleri daha uygun olarak yapılmaktadır. Dudaklarda genellikle en çok tercih edilen renkler ise gülkurusu, pembe ve kırmızı gibi renkler daha çok tercih edilmektedir. Dudak çizgisinden başlanan dudağın iç kısmına kadar devam eden makyaj yöntemi dudaklarda dolgunluk kazandırmak için seçilen yöntemdir

Yani kalıcı makyaj yapmak için (mikro-pigment yöntemi) mikro, steril ve tek kullanımlık iğneler ile doğal ve mineral renklerle derinin alt kısmına yapılmaktadır. Herhangi bir alerjik yan etkisi olmayan özel olarak üretilen renkler genellikle yüze ve vücut için tasarlanmış. Katkı maddesi olmayıp koku maddesi de içermemektedir.

Kullanıcıların yaptığı kalıcı makyaj herhangi bir dövmeyle karıştırılmaları gerekmekte olup aynı zamanda biçim olarak aynı olan uzun yıllar boyunca ciltte doğallığını korumaktadır. Bu işlemlerde kirpik diplerinde doğal ve daha güzel görünmesine kaşın, dudakların ve göz çizgisine cilt rengine uyan etkiler yapılabilir ve kalıcı makyajda bir takım kusurlar, biçim bozuklukları ve şekil bozuklukları da giderilebilir.

Kalıcı Makyajın Etkisi

Yapılan bölgeye göre, cilt yapısına göre, kullanılan boyanın kalitesine göre ve işi yapan kişinin uzmanlığına göre 2 ile 5 yıl arasında kalıcı makyaj süreleri değişebilir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin