Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözümler

0
22

Saç derisindeki kaşıntı, kepek sebebi ve cilt kuruluğu ile oluşmaktadır. Bu kaşıntı için bitkisel çareler kullanılabilir. Saç derisi kaşıntısına doğal çözüm tavsiyeleri şu şekildedir;

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı teni nemli tutar ve bu hususu ile kafa derisi kaşıntısı için en iyi çarelerden biri olarak destek olur.

AloeVera

Saç derisindeki fazla kuruluk ve kaşıntıyı azaltabilen nemlendirilen bir hususa sahiptir. Taze aloevera bulunmasında güçlük çekilmesi halinde jel satın alınması tavsiye edilebilir.

Elma Sirkesi

Kaşıntılı kafa derisine sebep olan bakterileri öldürme kuvvetine sahip, tesirli bir anti iltihap ilacıdır. Buna ilave olarak, elma sirkesi kafa derisinde kuruluğu ve kaşıntıyı azaltmaya destek olur. Bununla birlikte kafa derisindeki pH derecelerini dengelemede mühim bir rol oynamaktadır.

Karbonat Tozu

Kaşıntılı saç derisi için kullanılmakta olan ev ilaçlarından en yaygın olanlardan biridir. Karbonat tozu kaşıntılı kafa derisi olan bireylerde, hızlı ve doğal bir biçimde kaşıntıyı azaltmaya yardımcı olur. Bununla birlikte saç derisindeki etkin mantarların sebep olduğu kepek problemini de kontrol altına almayı sağlar.

Limon Suyu

Antiseptik özelliği bulunan limon suyu kafa derisindeki kuruluk ve kaşıntı tedavisi için destek olabilir. Buna ilave olarak limon suyu, ekseriyetle saç kepekleri ile mücadele etmek için kullanılır.

Çay Ağacı Yağı

Kuvvetli bir anti iltihap, antibakteriyel, ve antifungal özelliğine sahiptir. Çoğunlukla kaşıntılı saç derisi için kullanılan tabii ilaçlardan bir tanesidir. Kaşıntılı saç derisi iyileştirilmesi için, bir fincanın içine yarım miktarda bebek şampuanı katılır. Daha sonra içine 10 ya da 20 damla çay ağacı yağı ilave edilir. Elde edilen bu karışım saç diplerine masaj yapılarak tatbik edilir ve sonrasında saç durulanır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin