Kadın Cilt Bakımı İçin Doğal Tavsiyeler

0
21

Herkes cildinin insanlar tarafından temiz bakımlı ve güzel görünmesini ister. Cilt bakımına daha çok kadınlar dikkat ediyor gibi görünse de artık erkekler için de cilt bakımı önemli hale gelmeye başlamıştır. Herkes kusursuz bir cilde sahip olmak ister bunun içinde birçok yola başvururlar. Gün içinde yoğun olarak çalışan kişiler güzellik salonlarına gitmeye vakit bulamayıp cilt bakımlarını ihmal edebiliyorlar.

Fakat evde uygulayabileceğiniz kolay ve etkili doğal bakım kürleri bulunmaktadır. En ufak bir dokunuşla bile insanlar tarafından da fark edilen güzellikler yaratmanızın bu uygulamalarla çok kolay olduğu görülüyor. Daha çok kadınların dikkat ettiği cilt bakımı için işe yarayacağını düşündüğümüz tüyolar;

Kadın Cilt Bakımı İçin Doğal Tavsiyeler:

1-)İlk olarak cilt bakımınızı yapmak için cildinizin temiz olması gerekmektedir cildinizi temizlemek için ise tonik uygulamanız tavsiye ediliyor daha sonra ise cildiniz yağlı ise su bazlı nemlendirici kuru ise doğal yağlarla cildinizi dinlendirebilirsiniz.

2-)Cildinize gül suyunu pamuk yardımıyla uygulayabilirsiniz. Bu yöntem cildiniz yağlı ise siyah nokta oluşumunu engellemektedir. Kuru ise cildinizi nemlendirdiği ve rahatlattığı bilinmektedir.

3-) Başka önemli nokta ise cildi nemlendirmektir cildinizi nemlendirmek için para harcamanıza gerek kalmadan doğal yağlarla bu etkiye ulaşabilirsiniz örneğin zeytinyağı, badem yağı gibi. Fakat cildiniz nemli ise bu yönetimi kullanmayın çünkü cildinizde siyah nokta ve sivilce oluşumu artacaktır.

4-)Temizleme sütü kullanın cildinize bu süt ile aşağı yukarı doğru masajlar yapın.

5-)Zerdeçalın içine 1 yemek kaşığı su koyarak macun kıvamına getirin ve cildinize uygulayın aknelere iyi geldiği söylenmektedir.

6-)Yüzünüze bal maskesi uygulayın. Bir miktar balı alıp yüzünüze maske şeklinde uygulayın yarın saat bekledikten sonra ılık suyla cildinizi durulayın. Haftada 2 veya 3 kez tekrar edin cildinizin eskisinden çok daha parlak ve pürüzsüz olduğunu fark edeceksiniz.

7-)Domates suyunu da cildinize uygulamanız tavsiye edilmektedir. Çünkü domates cildinizi temizlediği ve sıkılaştırdığı bilinmektedir.

8-)Limon suyunu cildinize uygulamanız tavsiye edilmektedir çünkü limon suyu cilt renginizi eşitler fakat çok sık değil de haftada bir ya da iki defa uygulamanız tavsiye edilmektedir.

9-)Salatalığı cilt bakımında hemen hemen herkes kullanır. Bu yöntemin doğru olduğu görülüyor çünkü salatalık cildinizi rahatlatır ve ferahlatır bu nedenle kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

10-) Duş almaktan zevk alın. Sabahları ılık su ile aldığınız duş cildinize daha parlak bir görünüm verecektir ve güne zinde başlamanızı sağlayacaktır. Akşamları yatmadan sıcak su ile alınan duş ise kaslarınızın gevşemesini sağlayacaktır.

Bu doğal yöntemler ile daha bakımlı ve güzel bir cilde sahip olacağınız tahmin edilmektedir. Sağlıklı bir cilt için bu yöntemleri denemenin size faydalı olacağı düşünülmektedir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin