Jaguar Markası Nasıl Araçtır?

0
44

Evet sevgili arkadaşlar bugün sizlere Jaguar adlı araba nedir neler yapar ne kadar hız sergiler bu konuyla ilgili olarak bir takım bilgilendirmeler yapmak istiyoruz. Herkesin hayallerini süsleyen bu jaguar ile ilgili bilgiler buyrun.

Jaguar, Avrupa Birliği azası Entegre Krallık’ın ürettiği dünyaca meşhur bir lüks araç markasıdır.
Şirket Entegre Kraliyet hudutları içerisinde geliştirilmiş en ehemmiyetli markalar arasında yer almasıyla dünya geneline sunulan bir şöhrete sahip meydana gelmiştir. İngiliz veyahut farklı bir ifadeyle Britanya asaleti kavramını en iyi şekilde izah ettiği varsayılan bu marka uzun seneler süresince, soyluluğun ve kraliyete ilişkin olmanın bir parçası olarak kabul edilmiştir.

Jaguar, dünya piyasası nazara alındığı zaman, oldukça hatırı sayılır bir şöhrete sahiptir.
Bu şöhret, kürsel boyutlara ulaştığından marka, ülke pazarından ziyade dış piyasaya görev etmeyi de en ehemmiyetli amaç olarak gözetmiştir.

Britanya’nın defa uluslu otomotiv firmaları arasında bulunan Jaguar Land Rover şirketi doğrulusunda seri üretimi yapılan bu marka, 2008 seneninde farklı bir otomotiv üreticisine satılmıştır.
Şirketi tamamen satın alan, bir devre Entegre Kraliyet sömürgesi olan Hindistan’ın bir araç yapımcısı meydana gelmiştir. Bu marka, Tata’dır.  Birleşik Kraliyet topraklarının en ehemmiyetli figürleri arasında sayılanJaguar, resmi olarak 1936 senesi bakımından faaliyetlerine başlamıştır.

Kuruluşundan yanlızca 3 sene ardından savaşın cereyan etmesi, buhükmün alınmasını mecburî duruma getirmiştir.
Savaş esnasında hudutlu bir imalat yapmış ve yanlızca Entegre Kraliyet pazarına hitap eden Jaguar, II. Dünya Savaşı’nın sona ermesi ile birlikte yeniden üretime başlayarak veşu zamana kadar dek uzanan bu serüvenin en ehemmiyetli aktörü durumuna gelmiştir. Britanyalılar doğrulusunda imal edilen çoğu vasıta markası ve modeli olsa da Jaguar, bu halkın gönlünde yıllardan beri defa farklı hisleri çağrıştırmıştır.

Şirket 1934’te kurulmasının derhal ardından 2 sene içersinde üretime başlayarak ve dünya genelinde bir şöhrete kavuşmuştur. Ancak şirket, Jaguar Cars isimiyle başladığı otomotiv üretimine 2012 senesi bakımından nihai vermek mecburiyetinde kalmıştır.

Tata gerçekleşen devir ardından şirket etkinliği 4 sene içerisinde sonlandırılmıştır. Buna karşın marka halen ayaktadır ve Tata içeriğinde imalat gerçekleşmektedir. Şirket kurulduğu dönemde merkezi, Entegre Krallık’ın Whitley ilçesiydi. Bu kaza, Coventry şehrinin hudutlarında yer alır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin