İzledim: Hızlı ve Öfkeli 7 Filmi

0
60

Öncelikle şunu belirtmemde fayda var ki; çok koyu bir “Hızlı ve Öfkeli” izleyicisi değilim. Bugüne dek serinin sadece “Tokyo Yarışı” isimli üçüncü filmini seyretmişliğim vardı. Bugün okulda dersten çıktıktan sonra “bir an önce eve gidip uyumalıyım” diye iç geçirirken, sınıf arkadaşlarımın sinemaya gideceğini öğrendim ve hikaye öyle başladı!

Hızlı ve Öfkeli 7’nin bugün çıkacağından dahi habersiz olduğum için “neye gideceksiniz la ?”diye sormaktan kendimi alıkoyamadım, kahrolsun bitmeyen meraklarım.  Uzun zamandır sinemaya gitmiyor olmanın verdiği arzuyla uykumu bir kenara bırakıp “iyi la ben de gelirim o zaman” dedim ve bizimkilere katıldım. Hani belki seri hakkında çok bir bilgiye sahip değildim ama beni eğlendirip, sıkmayacağını biliyordum.

Neyse efendim.. İstanbul’un güzide alışveriş merkezlerinden birinde bulunan bir sinemaya, yer sıkıntısı bulmaksızın altı sap girdik. Filmin başında zaten öyle bir atmosfer yaratmışlar ki; film buram buram “seni aksiyondan öldüreceğim” diye başlıyor. Tabi bu hususta, büyük önder Jason Statham‘ın hakkını yemeyelim. Filmin başında cidden karizmasıyla ortalığı ikiye yarıyor reis.

Zaten oturmuş olan kemik kadrosu olduğu için karakterleri tanımakta çok fazla zorlanmıyor, direkt olarak olayın içerisinde kendinizi hissediyorsunuz. Özellikle Paul Walker‘ın oynadığı sahnelere ayrı bir parantez açmak istiyorum. Zira rahmetlinin oynadığı sahnelere arkadan öyle tatlı müzikler vermişler ki; “hayvanım lan ben” diyen insanları bile tribe sokar, duygusallaştırır.

Genel manada; çekim kalitesi, müzikleri, atmosferi, oyunculukları ve arabaları ile gerçekten muazzam ötesi bir yapım olmuş. Hızlı ve Öfkeli’nin bugüne dek yalnızca bir filmini izlemiş olan ben dahi etkilendiysem, sevenlerinin kesinlikle kaçırmamasını tavsiye ediyorum. Gecesinde hiç uyumamış olmama rağmen aksiyonundan uykuyu unutturan, çok eğlenceli bir filmdi.

Hı unutmadan..

For Paul!


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin