İzledim: Delibal Filmi

0
37

Benim için inanılmaz yorucu geçen bir günün ardından kız arkadaşımın yoğun baskıları üzerine alışveriş merkezine gitmeye karar verdik. Her ne kadar yorgunluktan bacaklarımı hissetmiyor olsam da; onun bu ricasını kırmamalı, yerine getirmeliydim. Zira kendisinden trip yemektense (dünyanın en beter triplerini atabiliyor kendisi) 3-4 gün yürüyememek bile daha kabul edilebilir bir durum olurdu benim için.

Üfleyip püfleyerek gittiğim alışveriş merkezinde ilk önce sinema salonunun bulunduğu kata çıkıp, filmlere göz gezdirdik. Uzunca bir zamandan beri beklediğimiz “Delibal” filminin seansının olduğunu görünce ikimizi de inanılmaz bir sevinç aldı. Kısa süren bu coşku selinin ardından biletlerimizi aldık, kişisel ihtiyaçlarımızı karşılama faslına geçtik.

Karşılıklı yenilen güzelce bir yemeğin ardından filmin saati geldiği için yavaş yavaş salona doğru geçip, filmi izlemek üzere yerimizi aldık.

Filmin fragmanını çokça kez izlediğimiz için; konusu ve neler yaşanabileceği hakkında az çok bilgi sahibiydik. Derken film başladı ve izlerken nefes almayı dahi unutturan “Delibal” filmini izlemeye başladık.

Öncelikli olarak bahsedilmesi gereken bir husus var ki, o da; filmin başrolleri olan Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu‘nun inanılmaz performansları. İkisi de rollerinin hakkını inanılmaz şekilde vererek, filmi adeta izleyenlere yaşatıyorlar. Özellikle Çağatay Ulusoy‘a özel bir parantez açmak isterim; zira “Medcezir” dizisindeki Yaman karakterinin üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen; Yaman’dan inanılmaz sıyrılmış.

İki sene boyunca onu büyük bir beğeniyle izlemiş olduğum “Yaman Koper“‘den en ufak bir parça göremedim “Barış“‘ta.

Kullanılan şarkılar, oyunculuklar, senaryo her şey bir bütün olmuş ortaya fevkalade bir film çıkmış. Filmin şarkısı konusunda Sezen Aksu‘ya da bir tebrik gerekmekte herhalde.

Diyeceğim o ki; eğer bir sinema filmine ayıracak 2 saatiniz var ise; mutlaka gidin izleyin. İzlediğim en etkileyici Türk yapımlarından biriydi..

Delibal (2015)

Vizyon Tarihi: 25 Aralık 2015
Yönetmen: Ali Bilgin
Oyuncular: Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Hüseyin Avni Danyal, Laçin Ceylan, Mustafa Avkıran, Nazan Kesal, Toprak Sağlam, Bahtiyar Engin
Tür: Romantik, Dram
Ülke: Türkiye

Fragmanı İzle


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin