İşyerinde Performansı Arttırmak İçin Neler Yapmalıyım?

0
149

İş yeri bazen yorgunluklara rağmen insanı bunaltacak ve soğutacak seviye ye kadar gelebiliyor. Ancak motivasyonu yüksek tuttuğunuz da bu işin üstesinden kolay bir şekilde geleceğinize biz inanıyoruz.

Her iş yerinde bazen performanslar da inişler ve çıkışlar olabilir bu gayet normal bir şeydir. Ancak bunların üstesinden nasıl gelebilirim diyorsanız hemen sizlere aşağıda bunu açıkladık.

İşyerin de Performansı Nasıl Arttırabilirim?

İş yeri, işimiz, mesleğimiz ve sahip olduğumuz en kıymetli ve değerli şeylerden bir tanesidir. Bazen hani belli bir işe girmeden önce hani deriz ki “Ya acaba nasıl bir işim olacak. Şöyle bir işim olsa ne yaparım? Oraya giderken şöyle giyinirim. Hani filmler de gördüğüm gibi şunu şunu yaparım gibi gibi…”

Bazen kişi sahip olduğu şeye o kadar alışır ki alıştıkça duyarsızlaşma başlar. Hani mesela bir ortama girdiğiniz de başta daha önce duymadığınız bir kokuyu alırsınız ve Allah’ım ne kadar güzel bir koku dersiniz. Ama o ortam da çok fazla bulunmaya başladıkça başkaları size söylediğinde aa ne kadar güzel kokuyor. Dediğinde ben almıyorum farkında değilim dersiniz. İşte böyle bir durum da duyarsızlaşma başlar.

Performansı ve motivasyonu her türlü pozitif duyguyu arttırabilmenin formülü her şey den önce kişinin bazen işinden uzaklaşmasıdır. Sahip olduğu şeyleri tekrar dan görebilmesi için duyarsızlığı ortadan kaldırmak adına bu mutlaka şarttır. Sonrasında ise ben normal şartlar da şunu şunu yaptığım nokta da arkadaşlarımla görüştüğüm de işimin dışında başka şeyler de yaptığım da erkek arkadaşım ya da kız arkadaşımla ilişkimde bir takım şeyler güzel gittiğin de enerjimiz de yüksek oluyor. Ya da anne ve babanızla vakit geçirdiğiniz de onları yok saymadığınız da sağlıkları ile ilgili endişelerinizin olmadığında çok iyi besleniyorum. Hobilerinize yer ayırabiliyorsunuz. Bunun dışında bireysel olarak kendi ihtiyaçlarınızı da yok saymıyorsunuz.

Mesela bir sandalyenin 6-7 tane ayağı varmış gibi destekli bir şekilde gününe başlar. Yani oradan da “merhaba” buradan da “merhaba” bakkaldan, anneden, kardeşten ve sevgilinden  gibi örneklerle daha da çoğaltabiliriz. Dediğimiz gibi pozitif bir şekilde güne iyi başlamak çok önemlidir.

İş performansının maksimuma çıktığı noktadır. Ayrıca kişi her rolünden beslensin. Sadece işine bağlı olarak değil. Bazen uzaklaşsın. Sahip olduğu şeyi tekrardan bir kaç adım arkasına saklanıp resime uzaktan baksın. Nasıl bir işim var benim. İnsanlar da böyle bir iş ister mi istemez mi diye. Sonra da şükür etsin bize kalırsa. Çünkü neden diye soracak olursanız ortalık gerçekten çok işsiz kaynıyor.

İş bulmak da öyle sanıldığı kadar basit ve kolay değil maalesef. Herkes iş bulmak için ne zorlukları atlatıyor ah bir bilseniz. O yüzden elinizde ki işin kıymetini bilip 4 elle birden sarılın. Performansınızı da olabildiğince arttırmaya çalışın. Bu da motivasyondan ve pozitif düşünceler den geçiyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin