İstanbul’da İlk Halı Saha Maçı

0
48

Küçüklüğümden beri her şeyiyle çok severim futbolu. Yaşım gereği sokak kültürünü tatmış olduğum için mahalle maçları ile şekillenen futbol anlayışım, bilgisayar oyunları ile pekişti, vakti zamanında. Fakat her daim futbolu izlemeyi, oynamaktan daha çok sevdim. Ve açıkçası izleme-yorumlama alanında çok daha başarılıyım, oynama kısmına göre.

Yine de Kocaeli’deyken; zaman zaman ter atmak ve eğlenmek amacıyla, arkadaşlarla bir araya geliyor halı saha maçları organize ediyorduk. 1-2 saatlik zaman dilimleri de olsa hepimiz bir arada oluyor, ortak zaman geçirebiliyorduk.

İstanbul’da ise üniversitedeki arkadaşlarım ile ilk dönemden beri bir halı saha maçı ayarlayamadık. Hani cidden çok istiyorduk lakin bir türlü nasip olmuyordu. Bazen işi çıkan bir arkadaş, bazen bulunamayan boş bir saha, bazense hastalıklar maçın organize edilmesinin önüne geçiyordu.

Her neyse..

Yine bir gün, çıktı adamın teki “maç yapalım lan!” dedi. Söylenirken ağızdan hayli kolay çıkan bu cümle, işin organizasyon kısmına gelince hep sıkıntı yarattığı için hepimiz gülümsedik. Her şeye rağmen kalan son gücümle “tamam yapalım lan deyip kadroları kurdum. Açıkçası mutlaka sorun çıkacağı düşüncesini her daim aklımın bir köşesinde bulunduruyordum.

Derken kadrolar kuruldu, saha alındı.

Bir aksilik çıkmazsa bugün yapılacak maç.

Yani inşallah yapılacak. Hayırlısı bakalım!


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin