İstanbul’da Ev Bulma Zorluğu..

0
40

İkinci seneme girmeye hazırlandığım İstanbul maceramda; büyük zorlukların çoğunu yaşamış durumdayım. Trafik, hayat pahalılığı, dengesiz bir ton insan modeli ve daha niceleri.. Hepsine alışmakta bir fırt zorlandım da; ev değiştirme sürecinde zorlandığım kadar hiçbir zaman zorlanmadım.

Bu konularda fazla tecrübeli olmadığımdan ötürü; nereden-ne şekilde bakılır bilgi sahibi değildim. Tesadüfen rastladığım ev ilanlarına bakıyor, uygun mu değil mi diye kontrol ediyordum. İlan ilan dolaşırken hoşuma gidenleri listeleyip, arkadaşlarımın da fikrine danışıyordum. Lakin bir noktadan sonra devamlı olarak aynı ilanlara rast geliyor, alternatif biriktirmekte güçlük çekiyordum.

İstanbul’da Ev Bulma Zorluğu..

Geçtiğimiz günlerde ise her zamanki gibi ders arasında bahçede mola yaparken; bu ev tutma konuları açıldı. Üç beş kişiden oluşan arkadaş grubumuz içerisinde; herkes tecrübelerinden, yaşanmışlıklarından bahsetti. Hani kira fiyatlarından tutun da; apartman aidatına kadar her türlü konuyu derinlemesine masaya yatırdık diyebilirim.

Muhabbetin sonlarına doğru ise arkadaşlardan teki bir site önerdi ve “seneye falan evi değiştirecekseniz buraya bir göz gezdirin” dedi. Yaklaşık olarak 3-4 ay boyunca aralıksız ev araştırmış olan ben; bahsettiği sitenin adını ilk kez o an duydum ve nasıl bir “keşke bilseymişim!” dedim, sizlere anlatamam!

Yakın gelecekte şayet ev değiştirme veya ev tutma planınız varsa; aynı keşkeyi yaşamayın diye bu yazıyı yazma gereksinimi duydum. Zira fazladan 2-3 ilan dahi inceleyebilmenin ne denli önemli olduğunu en iyi ben biliyorum.

Resimde ve ilgili linkte görüldüğü üzere; göz yormayan tasarımı ve kolay kullanılabilir yapısıyla site; kullanıcılarına hayli güzellik sağlamakta. Öte yandan site içerisinde incelemiş olduğunuz ilanları hafızasına kaydetmesi ve sizlere sonrasında tekrar göz atabilme şansı sağlaması da; oldukça hoşuma giden bir başka özelliği.

Diyeceğim o ki; eğer konutlarla alakalı bir işiniz olursa; mutlaka ama mutlaka titiz bir araştırma yapın ve tıpkı bu örnekte olduğu gibi kaliteli aynı zamanda bir o kadar da güvenilir hizmet veren firmaları tercih edin. Çünkü bilhassa İstanbul’daysanız büyük bir riske sahipsiniz ve riski olabildiğince azaltmanız gerek!


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin