Işıktan Daha Hızlı Olan Şey Nedir?

0
15

Işık hızı geçilebilir mi? Evet yıllardır bu soru ve bunun gibi soruları cevaplar aranıyor. Ancak ne yazık ki henüz tatminkar bir cevap hiç bir kaynakta bulunamamıştır.

Işık hızı bir kaç kez geçilmiştir ancak ışık hızından çok daha hızlı olan bir cisim var mıdır gelin hep birlikte bu soruya bir yanıt arayalım.

Işık saniye bazından hesap edecek olursak 300.00 km hızla hareket ediyor. Bu da demek oluyor ki Dünya da böyle birşey olduğunu varsayımı gerçekten harika hız olarak harika boyutlara ulaşabiliyor. Işık, Dünya’nın etrafında tam 7 sefer dolaşabiliyor. Eğer bu ışınlanma olayı gerçek olsa Dünya üzerinden Ay’a sadece bir saniye de varabilirdiniz. Evet yanlış duymadınız tam 1 saniye de Dünya’dan Ay’a varılabiliyor.

Şimdi biraz da evrende yolculuk yapalım. Bu insan oğlunun en büyük tutkusu ve hayalidir. Yıllardır. Samanyolu galaksisini incelemek oraya ulaşmak orada neler olup bittiğini görmek evet herkesin hayali ama maalesef gerçekleştiremeyeceğimiz hayallerden birisi. Çünkü Samanyolu galaksisine çıkmak neredeyse imkansız gibi birşeydir. Şu anda ne yazık ki günümüz teknolojisi buna müsaade etmiyor.

Albert Einstein’ın dediğine göre ışık hızı limitin son durağıdır.  Işık hızından daha farklı bir durum şu an için daha henüz gerçekleşmemiştir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin