iPhone’a Windows Nasıl Yüklenir?

0
102

Artık bu teknoloji nereye gidiyor böyle diyorum. İphone sonunda Windows işletim sistemini yüklemeyi başarmışlar ben videoyu izledim ve beğendiğimi söyleyebilirim.

Gerçekten nasıl kodlarına girip bu işi başarabiliyorsa vallahi ben tebrik ediyorum kendilerini gerçekten. Muazzam şeyler ortaya konulabiliyor. Biz ancak bu işletim sistemleri büyük kasalı makinelere yüklenebiliyor sanıyorduk ancak işin boyutu gerçekten çok farklıymış.

Dediğimiz gibi bu teknoloji dur durak bilmediği sürece acaba daha neler neler göreceğiz artık kim bilir.

Neyse ki arkadaşlar yurt dışındaki bir vatandaş nasıl etti yaptı bilmiyoruz ama İphone modelli bir cep telefonuna İOS’un üzerine Windows XP yüklemeyi başarmış. Bildiğiniz Win Xp’yi telefon üzerinden kullanabiliyorsunuz.

İnternet Explorer tarayıcısına girip web de sörf yapabiliyor hatta ve hatta basit windows’un içinde yüklü olan oyunları bile cihaz üzerinden oynayabiliyorsunuz.

İphone’a Windows yüklemek için cihazı Jailbreak yapmaya gerek yoktur. Bu tür uygulamalar ile uğraşıp telefona daha fazla zarar vermeyin zaten. Bunun için yeni nesil bir İphone ve Xcode 8 olsa yeterlidir. Ancak yükleme işlemi yapabilmeniz için biraz bu işlerden anlıyor olmanız gerekmektedir.

Yani bir nebze de olsa profesyonellik gerektiren işler bunlar aksi taktir de cihazı bir daha kullanamayabilirsiniz. Cihaz uçabilir. Eğer ben yaparım ne var ki bunda diyecek olursanız bütün sorumluluk size aittir. Burada bahsedilen emülatör sayesinde telefonunuz da artık windows tabanlı bir işletim sisteminiz olmuş olacak. 🙂

Aşağıda video’da bir arkadaş bunu başarmış ve video’yu youtube kanalına yüklemiş. Biz de sizlerin görebilmesi açısında hemen aşağıda bunu yayınlıyoruz. Buradan seyredebilirsiniz. Hepinize iyi seyirler..

Ha bu arada deneyen ve başarılı olan arkadaşlarımız varsa yorumlar da belirtsin ki bizler de faydalanalım.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin