İphone X Özel Parmak Hareketleri Ve Kısa Yolları

0
113

İphone X de bilindiği üzere hiç bir yerinde buton ya da düğme olmadığından dolayı bazı kullanıcılar kullanmakta zorlanabiliyor. Bu akıllı telefonları da günden güne iyice zorlaştırdılar.

Aslında kolaylaştırmaları gerekeceğine daha zor bir hal almaya başladı. Ancak sıkıntı yapıp hemen kendinizi üzmeyin. Demokrasi de çareler tükenmiyor. Hemen bunun da formülü bulunmuştur. Aşağıda kısa yolları ve parmak hareketlerini nasıl yapabilirsiniz. Sizleri bu konuda bilgilendirmek istiyorum.

İphone X Özel Parmak Hareketleri Ve Kısa Yolları Nelerdir?

Ana Ekrana Dönme ve Uygulamalar Arası Geçiş İşlemi Nasıl Yapılır?

Aslında en basit işlemlerden birisi de budur. Ufacık bir el hareketiniz ile bunu kolayca yapıp başka uygulamaya geçebilir ya da anasayfa ya geri dönebilirsiniz. Dilediğiniz uygulamayı açıp kapatmak kolay bir şey yoktur. İphone X cihazınızı daha yeni almışsanız nasıl yapılıyor diye kendinizi yeyip bitirmeyin. Aşağıdaki video’ya göz atınız.

iPhone X Uygulama Nasıl Kapatılır?

Arka plan da çalışan uygulamalarınızı tek kalemde hızlı bir biçimde kapatmak istiyorsanız cihazın en alt kısmında bulunan ince çizgi vardır mutlaka görmüşsünüzdür bu çizgiyi yukarıya doğru hafifçe kaldırdıktan sonra ancak bu işlemi yaparken parmağınızı cihazdan sakın çekmeyin.

En son açık olan uygulamaların hepsini bu pencere altında görebilirsiniz. Dilediğiniz uygulamayı ekran da kırmızı bir çizgi belirene kadar basıp tutmanız yeterlidir. Kırmızı çizgi işareti çıktıktan sonra uygulamalarınız kapanmaz olacaktır.

iPhone X Nasıl Açılır?

İphone modellerinin hemen hemen açıp kapatma fonksiyonları aynıdır. Bu değişmez. Cihazın sağ tarafında bulunan ince bir güç düğmesi göreceksiniz. Bu düğmeye belli bir süre 2-3 saniye kadar basılı tutarsanız beyaz bir elma logosunu göreceksiniz. Cihazınız açılmış olacaktır.

iPhone X Nasıl Kapatılır?

Bir üst mesajımız da belirtmiş olduğumuz gibi nasıl cihazı açma tuşuna basıyor isek tekrar aynı düğmeye 2-3 saniye kadar basın karşınıza “Kapat” veya “Vazgeç” ekranı gelecektir. Kapat kısmına bir defa dokunmanız yeterli olacaktır. Cihaz 10 saniye içinde kendini kapatacaktır.

iPhone X Siri Açma:

Bu en kolay işlemlerden biridir. Eğer ki türkçe konuşmayı biliyorsanız işiniz çok daha kolay gerçekleşir. İstediğiniz bir ekranda ya da menü de “Hey Siri” diye seslenirseniz kendisi hemen aktif olacaktır. Siri uygulaması otomatik olarak sizler hiç bir işlem yapmanıza gerek kalmadan açılacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin