iPhone X Alınır Mı? Bu Kadar Para Vermeye Değer Mi?

0
122

Evet arkadaşlar bugünkü makalemiz de sizlerle birlikte önemli bir konuya değinmek istiyorum. Apple’ın geçtiğimiz günler de yeni tanıtmış olduğu ülkemiz de satış fiyatı 6000 TL ve üstü olan Apple İphone X gerçekten bu parayı hak ediyor mu?

Gidip alayım mı yoksa farklı modellere mi yöneleyim? diye bana soracak olursanız hemen bu konuyla ilgili olarak sizleri aşağıda bilgilendirmek istiyoruz.

Apple bu sene 10. yılın şerefine İphone 8 ve 8 Plus’un yanı sıra son dakika golü atarak İphone X’i de tanıtmış oldu. Diğer telefonlara göre donanım bakımından pek fazla fark göremesekte yazılım kısmına bakacak olursak İphone X, 8 ve 8 Plus’a göre kat kat daha üstün gibi durduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra home butonunu da kaldırmışlar demek ki yeni nesil jenerasyon telefonlar da artık home butonunu ne yazık ki sizlere üzülerek söylüyorum göremeyeceğiz. Buda bunun bir sinyali. Ama bana kalırsa Apple bu cihazı demo sürüm niyetine çıkartmış gibi bir his var içimde. Genel de müşterilerin tepkisini yani nabzını ölçmek adına böyle bir cihaz çıkarttı bakalım dedi.

Müşterilerin bizlere geri dönüşleri nasıl olacak bunu da test etmek istediler bana göre. Cihaz iyi güzel hoş her türlü özellikle hem donanım bakımından hemde yazılım bakımdan destekliyor. Ama gel gör ki ülkemiz şartlarında bu telefon alınır mı tabi ki alınmaz. Haa ben çok zenginim bana koymaz bir sıkıntı yok diyorsanız tabi o sizin bileceğiniz bir iş gidip alabilirsiniz. Kimseye zorla alın ya da almayın demeyiz. Ancak benim sizlere nacizane tavsiyem 1 sene daha bekleyip İphone X v2 versiyonuna yönelmenizi tavsiye ederim. Yukarıda da bahsettiğim gibi Apple bu cihazı demo sürüm olarak piyasaya sürdü tepkileri ölçüp bir sonraki seneye ona göre bir modelle karşımıza çıkacaktır buna adım gibi eminim.

Yine de yinelemek istiyorum. Alıp almamak size kalmış bir durum. Ama telefona kötü demiyorum. Gayette hoş ve bir çok telefonun önünde yeni nesil bir cihaz ama 1 sene daha bekleyip belki sizin yararınıza olur.

İphone X teknik özelliklerini merak ediyorsanız aşağıdaki belirtmiş olduğum bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır. Lütfen bu konuyla ilgili olarak yorumlarınızı da esirgemeyin arkadaşlar. Teşekkür ederiz..


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin