İphone Telefon Nasıl Güncellenir?

0
75

İphone telefon güncelleme işlemi yapmak aslında çok zor değildir. Bunu Apple İphone bizlere sunmaktadır. Şimdi sizlere işlem sırasına uygun olarak nasıl güncelleme yapabilirsiniz. Bunu sunmak istiyorum. Telefonunuzu pratik bir şekilde güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İphone Cihaz Üzerinden Telefon Nasıl Güncellenir?

Öncelikle telefonunuz da yeni güncelleme gelip gelmediğini öğrenmeniz gerekmektedir. Bunu ara ara güncelleme kontrolü içinde kullanabilirsiniz.

Öncelikle Ana menü de Ayarlar sekmesini bulup tıklayın. Genel/Yazılım Güncelleme ekranına gelin. Bu kısma geldiğiniz de zaten size yeni yazılımın olup olmadığını soracaktır. “Güncelleme Denetleniyor” ekranından sonra yazılımınız güncel ise Son Yazılım kodu ile “Yazılımın Son Sürümü Yüklü” yazacaktır. Eğer ki güncel değilse yeni sürüm bilgileri önünüze gelir. Şu an İphone’un son yazılımı olan 11.2.2 sürümü mevcuttur. Bunu “Şimdi İndir” tıklayarak cihazınıza indirme işleminin tamamlanmasını bekleyin. İndirdikten sonra tekrar size soracaktır. “Şimdi Yükle” diye eğer hemen yüklemek istiyorsanız bu butona basmanız gerekmektedir. Cihaz kendini kapatacak ve DFU moduna alıp otomatik olarak güncellemesini tamamlayacaktır.

Ancak şunu da not olarak sizlere belirtmek istiyorum ki eğer cihazınız da %50 den daha az bir şarj var ise bu güncellemeyi yapamazsınız. Telefon bunu kabul etmez. Eğer %50’nin üstünde ise güncellemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Ya da telefonunuzu şarj’a bağlayıp güncelleme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Bilgisayar Üzerinden Telefon Güncelleme İşlemi

Eğer ki bilgisayar üzerinden bu güncellemeyi yapmak istiyorsanız arkadaşlar iTunes adlı Apple’ın kendi yazılımı olan bu programı indirmeniz gerekmektedir. İndirip telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara bağladıktan sonra gerekli yazılımı Apple sunucuları üzerinden internet ortamında sizin bilgisayarınıza indirecektir. Bu sayede yeni sürümü telefonunuza yüklemiş olacaksınız.

Not: Ancak burada telefona bağladığınız Usb kablonun mutlaka orijinal olmasına dikkat edin. Çakma çin malı bir kablo ise kesinlikle yükleme yapmayın. Yükleme işlemi yarıda kesilebilir. Cihaz bir daha da açılmayabilir. Bu yüzden kesinlikle ve kesinlikle orijinal ürünler kullanmaya çok dikkat edin.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin