İphone Pin Kodu Nasıl Değiştirilir?

0
54

Merhaba arkadaşlar, bu makale de sizlere İphone cep telefonlarının pin sim kart işlemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Malum bildiğiniz üzere İphone’lar İOS adlı işletim sistemini kullanmaktadır. Bu bakımdan Android kadar özgürlüğünüz yok yani kısıtlı kapalı bir işletim sistemi desek daha doğru anlatmış oluruz. Bu yüzden neyi nereden yapabileceğiniz konusun da bazı kısıtlamalarımız da yok değil hani.. Ancak şöyle de bakacak olursanız diğer işletim sistemlerine nazaran kullanımı biraz daha kolay ve pratiktir. Bunu da belirtmek isterim.

Şöyle de bir söylenti var ne kadar doğru yanlış bilmiyorum ancak bu işletim sistemi Amerikalı vatandaşlar cihazlarını rahat bir şekilde kullanabilmeleri için dizayn edilmiş ve kolaylıklar sağlandığı söyleniyor. Tabi dediğim gibi sadece bir söylenti ne kadar doğru-yanlış orası tartışılır. Neyse konumuza geri dönecek olursak şayet demokrasi de çareler tükenmeyeceğine göre bunun da bir yolu yordamı mevcuttur.

İphone üzerinden fazla bir değişiklik yapmadan ve kurcalamadan kolay bir şekilde Pin Kodunuzu değiştirebileceksiniz. Bunun için yapmanız gereken tüm adımları aşağıda sizlere sıralamış bulunmaktayız. Buyurun göz atabilirsiniz..

Öncelikle ana menüden “Ayarlar” a giriş yapın. Ardından;

Telefon menüsüne basın.
SIM PIN‘e basın

PIN-kodu kullanımını etkinleştirin veya devre dışı bırakın. Burada size sunulacak tercihleri göreceksiniz.
Bu özelliği etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için “SIM PIN” yanındaki gösterge’ye basın.
PIN-kodunuzu girdikten sonra Bitti’ye basmanız yeterli olacaktır.

Bu konu da video’lu bir anlatım da mevcuttur. Eğer dilerseniz video’yu da seyredip işleminizi hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Yine de aklınıza takılan herhangi bir şey olursa konu altından bizlere yorumlarınızı bırakın. Elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışacağız..

İphone Pin Kodu Nasıl Değiştirilir?


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin