İphone Kullanıcılarının Bilmesi Gereken 10 Önemli İpucu

0
102

İphone kullanıcılarını önemsiyoruz. Çünkü Apple gerçekten diğer platformlardan çok daha farklı şirket. Bunun en önemli etkenlerinden birisi ise kendi işletim sistemini bünyesinde barındırıyor olmasıdır.

Eğer ki Android gibi bir işletim sistemine sahip olsa idi eminim ki bu kadar ürün satabileceğini ben şahsen tahmin etmiyordum. Sadece İphone’lara özel olarak yazılan sistemi İOS platformudur. Bu işletim sistemi hem stabil hemde donanımı fazla yormayan bir yazılım aracıdır.

Telefonu İOS işletim sistemi ile kullanmak çok daha kolay ve pratiktir. Bu yüzden biz kullanıcılarını yormamak için kolay akılda kalıcı bir işletim sistemi ürettiklerini söyleyebiliriz.

Evet arkadaşlar aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz bu haber İphone kullanıcılarımızı ilgilendirmektedir. Bilmeniz gereken önemli ipuçlarını sizlere sunmak için aşağıda sıraladık. Buyurun inceleyebilirsiniz.

Iphone Kullanıcılarının Bilmesi Gereken 10 Önemli İpucu

1- Hesap Makinesi’ni açıp kullanmaya başladığınız taktir de oraya yanlışlıkla başka bir rakam yazarsanız soldan sağa doğru elinizde ekranı kaydırdığınız vakit son basamağı kolayca silebiliyorsunuz.

2- Telefonunuzu uçak moduna alıp şarj etmeyi hiç denediniz mi? Eğer denemediyseniz hemen denemenizi tavsiye ederiz. Neden diye soracak olursanız çünkü cihazınız normal şarj süresinden tam 2 kat daha hızlı bir şekilde şarj olduğunu göreceksiniz.

3- Cihazınıza kulaklığı takıp üstünde yer alan + tuşuna bastığınız taktir de ekran üzerinde ki o anı yakalayıp resmini çekebilirsiniz.

4- Herhangi bir menü de iken telefonun en üst kısmına tıkladığınız zaman üst kısma tekrar geri dönebilirsiniz.

5- Telefonunuzun üst kısmında bulunan bilgiler doğrultusunda sola doğru yavaşça kaydırarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

6- Alt Menü kısmına gelerek buraya istediğiniz bütün klasörlerinizi kolay bir şekilde döşeyebilirsiniz.

7- Renkleri ters çevirme özelliğini kullandığınız zaman gece vakti daha güzel bir görüntü görebilirsiniz. Bunu dünya çapında pek çok vatandaş kullanmaktadır.

8- Şarjınızın daha uzun gitmesini istiyorsanız eğer arka planda çalışan uygulamalarınızın tekrar tekrar yenilenmesine engel olmak için tercihlerden kapatabilirsiniz.

9- Akıllı klavyeniz üzerinden klavyeyi 2 ye ayırmak için iki baş parmağınızı sağdan sola doğru çekip ayırma işlemini gerçekleştiriniz.

10 – Pusula adlı uygulamayı telefonunuz da çalıştırdığınız zaman sağdan sola kaydırıp düzlem ölçeri kolayca açabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin