İphone iOS 11.2 Sürümünde Batarya Süresi Sorunu

0
143

Apple’ın ürünlerinden biri olan dünya da en çok satılan İphone modellerinde her yeni yazılım güncellemesinin ardından sorunlar da baş göstermeye devam ediyor. Kullanıcılar da bu durumdan oldukça şikayetçi ve bence bu konu da haklılar.

Özellikle yazılım kısmından müzdarip olan kullanıcılar en çok da bataryadan şikayet ediliyorlar.

Her yeni sürümle birlikte baş gösteren bu batarya sorununu Apple bir türlü çözüm üretemiyor. Biz kullanıcılar artık tüm ayarları kısarak batarya süremizi uzatmak için elimizden geleni yapıyoruz.

iOS 11.2 Sürümünde Batarya Süresi

İOS 11.2 için test edilen cihazlar İphone 5S, 6S ve 7 oldu. Ancak batarya performansından ne yazık ki sınıfta kaldığını söyleyebiliriz. Bu cihazlar da öyle ahım şahım bir yüksek performans alınamadı.

İphone’un son İOS sürümü şu anda 11.2 dir. Ancak bu sürümde çok stabil sayılmaz aslında. Ancak diğer sürümlere göre bir nebze de olsa kullanıcıların üzerine su serpmeyi başardığını söyleyebiliriz.

Yeni modelleri çıktıkça bununla beraber yeni yazılımlar da baş gösteriyor. Ancak eski kasalar için yeni yazılımlar oldukça tehlikeli benim gözümde bu konu bana neden diye soracak olursanız her yeni yazılımla beraber eski modeller de bir yavaşlama kasma durumu söz konusu olabiliyor.

Bu da kullanıcıları oldukça etkiliyor moral bozukluğuna kadar yol açabiliyor. Maalesef ülkemiz de alım gücü o kadar yüksek değil.

Apple’ın her sene çıkartmış olduğu modeli gibip hemen alamıyoruz. Eski modeller ile belli bir süre daha idare etmek durumundayız.

Umarız ki Apple, İphone modellerine biraz daha toleranslı davranır. Özellikle de eski kasalar için yazılımlarını çok daha stabil bir hale getirirler. Bu konuda biz kullanıcıları bir nebze de olsa mutlu ederler.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin