İphone 8 Pin Kodu Kaldırma İşlemi

0
189

Apple İphone’un son nesil kasalarından birisi olan İphone 8 in Pin kodu işlemi ile ilgili olarak sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz.

Geçtiğimiz aylar da İphone 8, Plus ve X‘in tanıtımın ardından bir çok sorunları da beraberinde getirdiğini öncelikle bir söylemek istiyoruz. Bu yüzden ilk çıkan parti cihazları almak sorun yaratabiliyor. Bu yüzden biraz daha bekleyip 2. parti cihazları tercih etmeniz de fayda var.

İphone 8 üzerinden yazılımsal ve donanımsal öyle büyük bir sorun ile şimdiye kadar karşılanmadı. Umarız ki bu seri üretim sonucu biz kullanıcılar başka da bir hata görmeyiz.

Sizlere şimdi aşağıda anlatacak olduğum yöntem İphone 8 cep telefonunuz üzerinden Pin kodunuzu nasıl kaldırabilirsiniz kısaca bundan söz etmek istiyorum.

İphone 8 Pin Kodu Kaldırma İşlemi Hakkında Bilgiler

Bunun için yapmanız gerekenler öncelikle telefonunuzun ana menüsünde bulunan Ayarlar sekmesine girmeniz gerekiyor. Ardından Telefon > SIM PIN seçeneğindeki yolu takip edin. Burada zaten göreceksiniz ki SIM PIN Aç Kapa kısmını. İsterseniz açık tutabilir istemezseniz kapalı konumuna alabilirsiniz. Burada rengi gri ise kapanmış demektir. Yeşil yaparsanız açmış oluyorsunuz. Bunu da not olarak sizlere iletelim.

Bu Pin kodu sizlere sim kartınızı ilk aldığınız zaman yanında verilen telefonu ve sim kartın içindeki bilgileri korumaya yönelik güvenlik amaçlı bir şifredir aslında bu kodu kaldırmanızı tavsiye etmeyiz. Yine de kaldıracağım diyorsanız yukarıdaki talimatları takip ederek kolayca kaldırabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili olarak teknik destek ve yardım almak istiyorsanız 00800 448 829 873 numaralı telefondan APPLE müşteri hizmetlerine bağlanarak sorunlarınızı teknik desteğe iletebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin