iOS’da En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

0
59

Bilgisayar ile fazlasıyla haşır neşir olduğumdan ötürü kendimi bildim bileli çektiğim fotoğrafları bazı düzenleme işlemlerine tabi tutarım. Bu konuda en büyük yardımcım yıllardır Adobe Photoshop olsa da artık ben de yavaş yavaş mobil dünyaya ayak uydurmaya başladım.

Kısa bir süredir, kullanmakta olduğum telefon olan iPhone 5S’e çeşitli fotoğraf düzenleme uygulamaları kurmaya çalışıyorum. Bu süreçte elimden bir ton uygulama geçti ve bazıları kaliteleriyle telefonumda kalmayı başardı. Ben de bu yazımda sizlere; telefonumda kalmayı başaran, başarılı fotoğraf düzenleme uygulamalarını tanıtacağım.

Retrica Pro

Retrica zaten ismini son zamanlarda hayli duyurmuş bir uygulama. Elektrik direğini Eyfel Kulesi gibi çekebilme başarısı ile tanınıyor.  Şaka bir yana Retrica’nın ücretli sürümü olan Retrica Pro ile başarılı fotoğraflar ortaya çıkarabilmeniz mümkün! Ücretsiz olan sürümüne göre birçok farklı efekti bulunan Retrica Pro, AppStore’da 6.49 Türk Lirasından satılmakta.

Ben de uzunca bir süre kullandım lakin şimdi alternatifleri gelince biraz pabucu dama attı.

Google+ Snapseed

Yaklaşık olarak iki haftadır kullanmakta olduğum harika ötesi uygulama. Adından da anlaşılabileceği üzere Google yapımı olan, bir nevi Picasa’nın mobil versiyonu diyebiliriz. Çok fazla düzenleme seçeneğine karşın Retrica tarzı uygulamalara göre efekt seçeneği biraz daha az diyebilirim. Özellikle doğa resimleri çekenler için müthiş ötesi bir uygulama olarak nam salmış durumda.

Ücretsizdir!

PicsArt

Retrica Pro ile beraber bir zamanlar en çok kullandığım iki uygulamadan biriydi. Ki hala düzenleme kısmında açar kullanırım PicsArt‘ı. Gerçekten başarılı ve sorunsuz çalışan bir uygulamadır. Yalnızca efekt verme işlemleri değil aynı zamanda kesme, biçme tarzı işlerde de fazlasıyla yardımcı olur.

Ücretsizdir!

Aviary

Telefonuma Google+ Snapseed ile beraber yüklediğim uygulamalardan biridir. Kısa sürede hayli fotoğrafta bana yardımcı olabildiği için gözdelerimden biri haline gelmiştir. Efekt verme ve diğer düzenleme işlemlerini bünyesinde barındırır. Sizi üzmez ve fazlasıyla kullanışlıdır.

Ücretsizdir!

Priime

Telefonuma bugün “arkadaş tavsiyesi” ile yüklediğim uygulamadır. Yapımcılarının söylediğine göre; henüz beta aşamasındaymış ve zamanla “oha hacı!” dedirtecek türden yenilikler gelecekmiş. Şuan ki halini değerlendirecek olursam; az önce tanıttığım uygulamalar ile eşdeğer özelliklere sahip olan, başarılı bir fotoğraf düzenleme uygulaması diyebilirim.

Ücretsizdir!

İşte telefonumda yüklü olup, kullanmakta olduğum fotoğraf düzenleme uygulamaları bunlar. Zamanla listeye eklenenler olursa, hiç üşenmem yazıyı da güncel hale getiririm.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin