IOS Güncelleme Yüklenemedi Hatası ve Çözümü

0
115

İphone yeri geliyor kullanıcıları çıldırtma noktasına kadar gelebiliyor. Özellikle de yedek almazsanız yedekleriniz puff olup uçup gidiyor. Bu da can sıkıcı bir konu tabi ki.

Öncelikle güncelleme yapmadan önce Apple firması sizleri muhakkak bu konuyla ilgili olarak uyarıyor. Yükleme işlemine başlamadan önce iTunes ya da iCloud adlı yazılımlar sayesinde yedeklerinizi mutlaka alın. Bunu ihmal etmeyin. Daha sonra başınızı taşlara duvarlara vurmamak için yapmanız gerekmektedir.

İOS yazılımının bir can sıkıcı noktası da arkadaşlar yazılım yükleme esnasında telefonun kilitlenmesi ya takılı kalmasıdır. Aslında güncelleme yaparken kolay kolay pek fazla sıkıntı yaşanmıyor ama nadiren de olsa bunlar yaşanabilmektedir. Sonuçta bu yazılımlar da birer kul yapısı olduğunu lütfen unutmayın arkadaşlar.

Evet şimdi aşağıda sizlere bu problemleri nasıl giderip bir çözüm yolu bulabiliriz hemen kısaca bunlardan bahsetmek istiyorum.

IOS Güncelleme Yüklenemedi Hatası ve Çözümü Hakkında Bilgiler

İOS’un son çıkarmış olduğu yazılım listesine bakacak olursak İos 10.3, 10.3.1 ve final sürümü olan 10.2.2 yazılımlarında böyle bir sıkıntının olduğunu pek söylemeyeceğiz. Özellikle yükleme esnası sırasında oluşan “Unable to Install Update” sorununu Apple da geçtiğimiz haftalar da kabul etti. Hemen bunun içinde bir çözüm yolu biz kullanıcılarına sundu.

Bunun en önemli sebeplerinden birisi ise arkadaşlar güncelleme hemen çıkar çıkmaz indirip yüklemeye kalkmayın. Aşırı bir yoğunluk olacağından dolayı server yani sunucularda da bir şişme kilitlenme durumu söz konusu olabiliyor. Böyle bir durumda arada 4-5 saat geçmesini bekleyin ya da ertesi günün sabahında tekrar indirme ve yükleme işlemine geçmeniz de fayda var.

Eğer ki bu sorunlar yine çözüm olmadı ise bir diğer yöntem ile bu problemi çözebilirsiniz. Bu iTunes yazılımı ile mümkündür. Öncelikle bilgisayarınıza son sürüm olan bu yazılımı indirip telefonu programa tanıtın. Ardından son yazılımı internet üzerinden arayın zaten otomatik olarak bulacaktır. Sadece yapmanız gereken dosyaların bilgisayarınıza inmesini beklemek ve ardından otomatik olarak yazılımı cihazınıza yüklemektir.

Eğer iTunes programını kullanmayı tam anlamı ile bilmiyorsanız eğer aşağıdaki talimatları uygulayarak bu sorunu kendiniz de çözebilirsiniz.

  • Cihazınızı uçak moduna aldıktan sonra iPhone telefonunuzu kapatınız. 5-10 saniye kadar bekledikten sonra açıp uçak modunu kapatabilirsiniz. Şimdi ise Ayarlar – Genel – Yazılım Güncellemesi yolunu izleyerek tekrar deneyebilirsiniz.
  • Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Kablosuz ağınız için DNS ayarlarını 8.8.8.8 olarak değiştirmeniz gerekmektedir.
  • Cihazınızı yeniden başlamaya zorlayın. Güç düğmesine Home butonu veya Ses kısma butonuyla birlikte aynı anda basılı tutun ve Apple logosunu görünce kadar bekleyin. Bu logoyu gördükten sonra parmaklarınızı çekebilirsiniz.
  • iOS güncelleme dosyasını silmeniz gerekmektedir. Ayarlar – Genel – Depolama ve iCloud Alanı menüsünde Depolama altında Depolamayı Yönet’e girin. Biraz alt kısma doğru indikten sonra “Güncellemeyi Sil”e dokunun. İşte tek yapmanız gereken işlemler bunlardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin