IOS 11’den IOS 10’a Nasıl Geri Dönüş Yapılır?

0
134

Merhaba arkadaşlar şu anda en çok sorulan ve aranılan konulardan birisi olan ve İos 11 sürümünden memnun olmayan arkadaşlarımız için böyle bir konu açma ihtiyacı hissettim doğrusu.

Evet arkadaşlar geçtiğimiz günler de Apple firması İOS 10 u da geride bırakarak biz kullanıcılarına İOS 11 i sundu. Ancak sunduktan kısa bir süre sonra da bir çok şikayet mesajlarınıza maruz kaldı. Özellikle pil konusu ve telefonun yavaşlaması ile ilgili olarak.

Maalesef her yeni yazılım geldiği zaman bunlar oluyor yani bilindik şeyler arkadaşlar telefonun yavaşlamaması için ya yeni güncel yazımları yükleyip biraz bekleyip internette yorumları okuduktan sonra yükleyeceksiniz. Ya da İphone son modeline terfi edeceksiniz. Bunun başka da bir açıklaması yok şu anda.

Evet şimdi sizlere İOS 11 sürümünden İOS 10’a geçilir mi? Bundan kısaca hemen bahsetmek istiyorum.

Geçen hafta itibari ile yeni yazılım olan İOS 11.2 sürümü piyasaya çıkmıştı. Bu sürümün Beta 6 ya kadar desteği Developer kullanıcıları için açılmıştı. Son kullanıcılar yazılımdan memnun kalsalar da yine zaman zaman sorunlar baş göstermiyor değil aslında.

IOS 11’den IOS 10’a Nasıl Geri Dönüş Yapılır?

Apple’ın resmi sitesinden baktığımıza göre sadece İOS 10’a şimdilik İphone 6S kullanıcıları dönebilmekte olarak gözüküyor. Diğer tüm modeller için maalesef imzalar kapatılmış durumda. İphone 6S kullanıcılarından bir kaç kişi İOS 10 sürümüne geri dönmeyi başarmışlar. Eğer sizler de bu şu an ki yazılımdan memnun değilseniz elinizi çabuk tutup imzalar kapanmadan bir an önce geri dönebilirsiniz.

Bunun için iTunes yazılımının eski sürümü bilgisayarınız da yüklü olması gerekmektedir. Aksi taktir de yükleme işlemini gerçekleştiremezsiniz. 6S nize uygun olan yazılımı Apple’ın resmi internet sayfası üzerinden indirip cihazınızı restore edip eski sürüme kolayca yükleme işlemini gerçekleştirin.

NOT: Bu işlemleri yapmadan önce mutlaka yedeğinizi almayı unutmayın.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin