Instagram’da Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

0
7

Günlük hayatımızda defalarca kez kullandığımız sosyal medya uygulamalarından Instagram’da fotoğraf ve video paylaşmayı, canlı video yayınları yapmayı ve bu paylaşımlarımızı arkadaşlarımızla, sevdiklerimizle paylaşmayı seviyoruz. Birkaç maddede Instagram’da kişileri paylaştığımız fotoğraf ve videolara nasıl etiketleyeceğimizi ve karşı tarafa bildirim gidip gitmediğini öğreneceğiz.

Instagram Fotoğraf Paylaşımlarına Kişi Etiketleme Nasıl Yapılıyor?

Paylaştığınız fotoğraflara, o an orada bulunan veya sonradan eklemek istediğimiz arkadaşlarımızı etiketleyerek belirtebiliyoruz. Bunun için öncelikle Instagram hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından, Instagram’da paylaşmak ve etiket eklemek istediğimiz fotoğrafı seçip, ilerliyoruz. Yapmak istediğimiz bütün filtre ayarlarını ve diğer düzenlemeleri yaptıktan sonra fotoğrafı paylaşma aşamasına gelindiğinde “İnsanları Etiketle” kısmına tıklıyoruz.

Karşımıza gelen ekranda etiketlemek istediğimiz kişilerin kullanıcı adlarını arama çubuğu sayesinde kolayca arayabiliyor ve fotoğraf üzerine ekleyebiliyoruz. Etiketleme işini bitirdikten sonra sağ üst köşeden tik düğmesine basarak fotoğrafımızı paylaşmaya hazır hâle getiriyoruz. Fotoğrafımızı paylaştığımız takdirde fotoğraf üzerinde istediğimiz kişiler etiketli olarak paylaşılmış olur.

Fotoğrafa Kişi Etiketledikten Sonra O Kişilere Bildirim Gidiyor Mu?

Fotoğrafa etiketlediğiniz kişilere “fotoğrafa etiketlendiniz” şeklinde bildirim gidiyor. Bunun farkında olarak kişileri etiketlemekte fayda var.

Fotoğraf Altına Kişi Etiketlemek İstiyorsak Ne Yapmalıyız?

Instagram’da paylaştığımız fotoğrafların ve videoların altına istediğimizi yazabiliyor, istediğimiz kişileri ve etiketleri ekleyebiliyoruz. Bunu yapmak için paylaşacağımız fotoğrafın altına istediğimiz yazıları ve daha çok kişiye ulaşması için arzu ettiğimiz etiketleri ekledikten sonra “@kullaniciadi” şeklinde bahsetmek istediğiniz arkadaşlarınızın kullanıcı adlarını ekleyerek de o paylaşıma kişileri etiketleyebilirsiniz. Etiketlediğiniz kişilere “x kişi sizden bahsetti” şeklinde bildirim gittiğini unutmadan etiketlemeye devam edebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin