Instagram Karşılıklı Engellemeyi Kaldırma

1
133

Instagram’da özellikle de bayan arkadaşlar tanımadıkları insanlardan gizlene bilmek için hesaplarını koruma altına alarak gizleyebiliyorlar. Tabi bu herkes için geçerli bir durumdur.

Bununla beraber yeni gelen istekleri de kabul etmezler. Bu şekilde ayarlayan kullanıcılar hesaplarına bir nebze de olsa güvene alabiliyor. Şimdi bizler de aşağıda sizlere engel işlemi nasıl kaldırılır karşı taraftaki birinin engelini nereden girip kaldırabilirsiniz. Bu konuyla ilgili olarak bilgilendirme yapmak istiyorum.

Instagram engel listesine nasıl ulaşabilirim?

Evet arkadaşlar engeli kaldırmadan önce bu konuda bilgi almak isteyenler de çok oluyor. Engeli kaldıracak ama öncelikle bir engel listesine göz atmak isteyebilirsiniz. Bunun için önce sizlere engel listesine nereden ulaşabilirsiniz. Hemen bu konudan bahsedeceğim. Onun ardından ise engeli nasıl kaldırabilirsiniz. Bu konudan bahsedeceğiz.

Bunun için yapmanız gereken ayarlar menüsüne girmektir. Profilinizin sağ köşesinde bulunan alt alta üç nokta göreceksiniz. Bu noktaya bir kez dokunup açılan pencere üzerinden “Engellenen Kişiler” kısmına gelmeniz gerekiyor. Buradan listeye ulaşabilirsiniz.

Instagram’da engellenen kişinin engelini kaldırma işlemi

İlk olarak arkadaşlar İnstagram uygulamasını çalıştırın ve hemen ardından arama bölümüne gelin burada daha önce engellemiş olduğunuz kullanıcı adını eksiksiz olarak yazıp aratmaya basın. Engellediğiniz şahsın profili zaten hemen karşınıza gelecektir. Daha sonra bu profilin içine girin. Daha sonra alt kısımda şöyle bir uyarı göreceksiniz. “Engellemeyi kaldır” bu kısma bir kez dokunmanız yeterli olacaktır. Kim olursa olsun şimdiye kadar engellemiş olduğunuz kişinin engelini bu şekilde rahat bir şekilde kaldırabilirsiniz.


1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin