ING Bank SMS İle Kredi Başvurusu

0
61

ING Bank üzerinden kredi almayı düşünen kişiler cep telefonu aracılığı ile ilgili başvuruyu gerçekleştirebilirler. Bunun için İhtiyacınız olan tek şey cep telefonu ve TC kimlik numaranız dır. Bankaya yapacağınız başvurularda sadece 5 dakika sonra ilgili sonucun ne olacağını öğrenebilirsiniz. ING Bank tarafından belirlenen 2205 numarası üzerinden şubeye gitmeye gerek kalmadan başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

ING Bank 2205 sms kredi

ING Bank SMS Kredi hem bireysel hem de kobi’ler adına başvuru imkanı sunuyor. Eğer bireysel olarak kredi çekeceksiniz o zaman cep telefonunun mesaj bölümüne girerek Kredi yazıp bir boşluk bırakıp TC kimlik numaranızla birlikte 2205 e SMS göndermeniz yeterlidir. Eğer işletmeler için kredi başvurusunda bulunacaksanız o zaman yapmanız gereken şey yine cep telefonunun mesaj bölümüne girerek büyük harflerle KOBİ yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaranızla birlikte 2205 numarasına mesaj göndermektedir.

Göndermiş olduğunuz bu mesajın ardından kredi başvurusunun olumlu veya olumsuz şekilde sonuçlanacağı size bildirilir. Bu SMS başvurusu üzerinden en fazla olarak 30.000 TL ye kadar kredi alabilirsiniz bu rakamın üzerinde bir maddi ihtiyacınız bulunuyorsa o zaman yapmanız gereken şey şube üzerinden kredi başvurusunda bulunmaktır.

  • ING Bank sms üzerinden yapılan kredi başvurularında genel olarak evrak talep etmez.Ancak bazı durumlarda şube telefonundan bazı evraklar talep edilebilir bu durumda ise bireysel ve kobi’ler için ayrılan belirli belgeler olacaktır.

ING Banka Sms Kredi Nasıl Kullanılır

ING Bank SMS Kredi için cep telefonunuzun mesaj bölümünden yapmış olduğunuz başvuru sonrasında adınıza tanımlanmaktadır ve bu adımdan sonra kimliğiniz ile birlikte müracaat etmeniz gerekir. Onaylanan krediler için herhangi bir belge talep edilmez. Bu nedenle onay mesajının ardından şubeye giderek kredinizi kullanabilirsiniz banka tarafından sunulacak olan vade oranı ise bizzat sistem tarafından belirlenir. Eğer vade oranlarında bir değişikliğe gitmek isterseniz yeniden değerlendirmeye alınacaktır. Bu nedenle bu alanda olumsuz bir sonuç görebilme ihtimaliniz olduğundan dolayı konuya dikkat getirmeniz gerekir. Özellikle iyi bir analiz yapmadan kredi ve vadenizle ilgili değişiklik yapmamalısınız.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin