ING Bank Kredi Başvurusu Ve Sonucu

0
65

Günümüzde pek çok insan maddi problemler nedeniyle oldukça sıkıntılı günler geçirmektedir. Bu tarz sıkıntılarda ise bankalardan kredi çekme bir çare olarak görülür. Ülkemizde çoğu banka kredi hizmeti verirken bunlar arasında en ilgi çeken ise ING Bank olmaktadır. Bu banka üzerinden hizmet almak isteyen kişilerin tek yapması gereken şey ING Bank kredi başvurusu için harekete geçmektir. ING Bank kredi başvurusu nasıl yapılır ve konu hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar nelerdir hepsini yazımızda cevapladık.

Kredi başvurusu yapılan herkese kredi verilir mi?

Eğer ilgili bankadan kredi almak isterseniz o zaman aşağıdaki yer alan tüm maddeleri taşımanız gerekmektedir:

  • Kredi notu yüksek olan ve belirli bir ortalamanın üzerinde bulunan kişiler
  • Geçmiş zamanlarda herhangi bir bankacılık hizmetlerinden sonra ödemesinde sorun olmayan kişiler
  • Geçmişte kredisini aksatmayan ve borçlarını zamanında ödeyen kişiler
  • Sahip olduğu bir geliri olan ve bunu rahatlıkla belgeleyebilen kişiler
  • Almış oldukları krediyi ödeyebileceği belirlenen kişiler
  • Bankanın diğer talep edebileceği tüm özelliklere uygun olan kişiler

Banka kredi başvurusu sırasında hangi belgeleri talep ediyor?

Banka şubesinden alınacak olan bir kredi başvuru formu ile birlikte başvurun ilk adımı başlamış olur bunun yanında kişilerin yanında nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi gelir gösteren belgeve 3 aya ait olan krediyi başvuru yapan kişiye ait olan su telefon elektrik veya doğalgaz faturalarından biri, ikametgah belgesi ve bankanın talepte bulunduğu diğer belgeler hazır edilmelidir.

ING Bank kredi başvurusu nasıl yapılır?

Müşterilerin daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde kredi başvurusu yapabilmesi için pek çok yöntem belirlenmiştir aşağıdaki yöntemler üzerinden rahatlıkla bu alanda başvurular gerçekleştirilebilir.

  • İlk olarak klasik yöntem olan ING Bank şubeleri üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.
  • SMS ile kredi başvurusunda bulunabilmek için kredi yazıp boşluk bırakarak Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızla birlikte 2205 numarasına SMS göndermeniz yeterli olacaktır.
  • ING Bank kredi başvurusu için internet sitesi üzerinden de başvuru yapmayı tercih edebilirsiniz. Bunun için yapılması gereken şey bankanın resmi sitesinde gerekli olan formu doldurmaktır.

Öte yandan bu bilgilere ek olarak merak ettiğiniz başka bilgiler ve sormak istedikleriniz varsa 7 gün 24 saat boyunca hizmet vermekte olan 0850 222 0 600 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin