Herkesin Mutlaka Bilmesi Gereken Yaşam Hileleri

0
140

Arkadaşlar belki de burada biraz bahsedecek olduğum şeylerin sizi ileri ki zamanlar da hayat kurtarabileceğini biliyor muydunuz?

Bazen öyle anlar gelir ki elimiz kolumuz resmen bağlanır. Ve hiç bir şey yapamayız. Ne yazık ki sadece karşıdan izlemek ile yetiniriz. Aşağıdaki videoyu izledikten sonra sizlere hem ders niteliğinde hemde kendiniz için tecrübe olması konusunda bir rehber olacağını sanıyorum.

Video da sizlere neler anlatılmak istenecek isterseniz kısaca bir göz gezdirelim bakalım..

Herkesin Mutlaka Bilmesi Gereken Yaşam Hilesi Nedir

Öncelikle 1. bahsetmek istediğimiz ormanlar bizim canımız çiğerimiz ama ne yazık ki kıymetini bilemiyoruz. Her gün oralara gidenler maalesef pisletmeden geri dönmüyorlar. Buralara atılan çöplerin bir gün koskoca ormanı yakacağını biliyor musunuz?

2. bahsedilecek önemli konu ise, bu gerçekten herkes için çok önemli bir konu araba kullanmayı bilmektir. Eğer araba kullanmayı bilmiyorsanız lütfen eğitimlerini alın ya da bir sürücü kursuna yazılıp mutlaka öğrenmenizi tavsiye ediyorum.

3. konu ise, yaralandığınız zaman ne yapmanız ya da yapmamanız gerekiyor? İlk müdahale nasıl olmalı bu konuyla ilgili olarak bir takım hayati önem taşıyan bilgileri alabilirsiniz.

4. konu ise, bebeklerdir ne yazık ki yeni baba adayları ya da daha önce eline hiç küçük bebek almamış bireyler çocuk nasıl tutulması gerektiğini bilmiyor. Burada sizlere tarif edilen şekilde uygularsanız çok rahatlıkla bebekleri kucağınızda tutabilirsiniz.

5. ve son konumuz ise, Acil bir durum da şahsa iğne nasıl vurulur? Evet bizler hemşire ya da doktor değiliz bu konu da haklısınız ama acil herhangi bir kişiye müdahale etmeniz istenecek durumlar ile bir gün belki karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir durumda hemen müdahale etmek amacı ile iğneyi sizin vurmanız gerekecektir.

Sizler için kısa bir özet geçtikten sonra video ile baş başa bırakıyorum. Dikkatli bir şekilde izlemeniz de fayda var. İyi seyirler..


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin