Hayaller, hayatlar ve acımasız gerçek dünya..

0
45

İnsanların hayatların da bazı dönüm noktaları vardır. Ben buna giriş gelişme ve sonuç olarak değerlendiriyorum. Bu zamana kadar bir çok yerde çalıştım çalışmayı seven birisiyim. Bir çok iş değiştirdim. Kendi istediğimle işimden ayrıldığım zamanlar oldu. Patronlarım ve müdürlerim gerçekten çok iyi insanlardı. İşi asla bıraktırmak istemiyorlardı. Bu zamana kadar çalıştığım tüm iş yerlerinden kötü ayrılmadım. Hepsinin de ayrı ayrı yerleri başkadır bende.. Neyse konumuza dönecek olursak boş boş evde veya dışarı da zaman geçirdiğim günler de oldu. Herşey üst üste gelmeye başlamıştı. Sağlık sorunlarım bir yandan. Askerlik durumu bir yandan. Hayata karamsar bakışım bir yandan. Artık resmen çıldırma aşamasına gelmiştim. Kendi kendimi yiyip bitiriyordum. Bir işim bile yok ne olacak benim sonum diyordum. Ama bu hayat böyle gitmez di tabi ki.

Hayaller, hayatlar ve acımasız gerçek dünya..

Şu hayatta en çok zorlandığınız bir an da sakın vazgeçmeyin işte orası sizin dönüm noktanız olacaktır ki benim ki de aynen öyle oldu. Neyse ki ilk müjdeli haber sayın Cumhurbaşkanından geldi ve gençler için bir güzellik yapıp bedelli askerliği çıkartmıştı. Bu benim için bulunmaz bir nimetti çünkü. Yazının devamın da anlayacaksınız nedenini..

Neyse aradan yine belli bir süre daha geçti. Sıkı bir ders çalışma maratonun ardından 7 ekim sınav sonrası başladı her şey. KPSS Sınav sonuçları 20 ekim de açıklanana kadar. Baktım ki gerçekten istediğim puanın üstünde almışım. Ve akabinde hemen tercihlerimi gerçekleştirdim. Sonuçlar açıklandı. Kalbim yerinden fırlayacak gibiydi. Sonun da o büyük zafer benim olmuştu ki artık bende bir devlet memuru idim. Bu duygu asla kelimelerle anlatılamaz bir şeydi benim için. Allah bundan sonra ki yıllarımda da yar ve yardımcım olsun inşallah. Sizlere de öyle bir içimi dökmek istedim. Umarım herkes bir şeylerin peşinden koşar ve istediği her şey gönlünce olsun diyorum.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Asla ve asla mücadelenizden ve hayalleriniz den vazgeçmeyin. Vazgeçerseniz kaybeden siz olursunuz.

Son söz olarak Azim+çalışma+mutluluk bu 3 kelimeyi asla unutmayın 😉

Sevgiyle kalın 😉


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin