Hangi Besinler Karaciğer Temizliğine İyi Gelir?

0
6

Vücudumuz da bütün pisliği toplayan kısım Karaciğer dir. Peki bu Karaciğeri Nasıl Temizlemeliyiz? Hangi Besinler iyi gelir bu konuyla ilgili makalemiz de detaylı açıklamaları bulabilirsiniz.

Genetiği değiştirilmiş gıdaların halen daha zararlı oldukları tespit edilmiş değil. Ancak yararlı olduğu konusunda da net bilgi bulunmamakta. Şimdi çarşı ya da pazar yerine gittiğiniz de şu domatesi almayalım şu biber den uzak duralım gibi yaklaşımlardan uzak durunuz.

Çünkü gıda ve tıp biliminde yapılan bir çok çalışma hormonların kesin olarak şu şu hastalıkların gerçek anlamda istatistik olarak çok fazla arttırdığını göstermemekte. Dolayısı ile şu da var hormonlu bir gıdayı tükettik diyelim. O zaman marketten ya da bakkaldan Tavuk vs.. şeyleri alıp tükettiğimizi varsayım yaparsak bu şekilde kesinlikle yaşanmaz. O zaman hiç birşey yiyip içmemeliyiz. Bilim tam anlamıyla bunları henüz daha ispatlayamadı.

Genetiği değiştirilmiş zararlı maddelerin başında gelen yağ, un, şeker, tuz, doymuş yağ, doymamış yağ, trans yağlar ve zararlı proteinler ilk önce vücudumuz da bulunan karaciğere gelir. Karaciğer ise bunları bir sülfür dediğimiz bir kaba koyarak zararsız hale getirmektedir. Yani kısacası karaciğer bizim vücudumuzun bir çöplüğü olarak da tanımlanabilir. Şimdi ise karaciğerimizde ki bu çöplüğü temizlemeye çalışacağız.

Şimdi burada bahsedeceklerimizi biliyoruz ki ne yazık ki bir çoğumuz sevmiyoruz. Bunlar Enginar,Kereviz, karnabahar, brokoli, ıspanak, elma ve beyaz lahana dır. Bunlardan birini en az yemek olarak yemesin bile salatanın içinde kullanıp bir şekilde tüketmelisiniz. Karaciğeri bir tek temizleyen besinler bunlardır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin