Hamileyseniz Nasıl Kıyafetler Tercih Etmelisiniz?

0
6

Hamilelik döneminde önemli olan konulardan bir tanesi de giyimdir. Hamilelik süreci ilerledikçe kilo farklılıkları meydana gelir. Bebeğin gelişimi ile beraber anne vücudunda değişik bölgelerde kilo alımı yaşanır. Bu noktada önemli olan husus kıyafet seçimi olmalıdır. Hamilelik sürecinde dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir tanesi olan kıyafet seçimi ile daha rahat bir hamilelik süreci geçirebilirsiniz.

Hamilelikte Kıyafet Seçimleri

Kıyafet seçimi yaparken, aşırı bol kıyafetler tercih etmek yerine düz ve daha rahat elbiseler tercih edilmelidir. Daha düz gösteren elbise seçimleri tek parça ve ayak bileğine kadar tercih edilmelidir. Böylelikle hamilelik dönemi ilerledikçe alınan kilo alımları ve düzensiz görünümleri ortadan kaldırılmalıdır. Bunun yanı sıra daha rahat olan hamile dikim tunikleri, hamilelere özel pantolonları ve tişörtleri tercih edilmelidir. Bu kıyafetler hamile bayanlara göre tasarlanmıştır.

Hamile Elbiseleri ve Kıyafetleri

Hamileler için özel olarak hazırlanan elbise, tunik, tişört ve pantolonlar tercih edilmelidir.

İlk dönemlerde de daha narin ve daha estetik kumaşlı ürünler tercih edilmelidir. Estetik, narin ve likrali kıyafetleri tercih edilerek beden hareketlerini zorlamayan kıyafetler tercih edilmelidir. Maddeler halinde bu hususlara değinilecektir.

  • Estetik ve narin kumaşlar tercih edilmeli
  • Hareket kısıtlamayan likra kumaşlar seçmek
  • Hamilelere özel tasarımları seçmek
  • Tek parça ve dar kesimlerden kaçınmak
  • Dar kot ve pantolonlardan uzak durmak gerekir.

Hamilelerin daha rahat olması, daha rahat bir hareket alanına sahip olması ve daha estetik durması için bu özelliklere dikkat edilmesi gerekir. Gerekli olan rahatlık ve konfor için daha narin yapılar tercih edilerek, dar kesimlerden kaçınılmalıdır. Tercih edilen renkler açık tonlarda olmamalıdır. Daha pastel renkler tercih ederek daha rahat kullanımlar sağlanmalıdır. Tercihler yapılırken koyu renkler ön planda tutularak, özellikle açık renklerden uzak durulmalıdır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin