Güneş lekelerine bitkisel çözümler

0
6

Güneş lekelerine bitkisel çözümler nelerdir? Malum yaz sıcakları ve tatil de olan bir çok kişi bu dertten muzdarip olmuş durumda. Peki Güneş yanığından doğal bitkisel tedavi ile nasıl çözebilirsiniz. İşte sorunun yanıtı..

Karadeniz bölgesinde çıkan soya fasulyesini bir güzel kaynatacaksınız. Şimdi en az 20 dakika kadar kaynaması gerekmektedir. 1 gün öncesinde akşamdan iyice soya fasulyesini ıslatın. Akşamdan sabaha kadar ıslanmasını bekleyin.

Hemen sonra ıslattığınız o suyu da kesinlikle dökmeyin. Onu da olduğu gibi tencereye geri döküp kullanacaksınız. Ağzını kapatıp kaynatacaksınız. Bu da en az 20 dakika kadar kaynamalı. Kısık ateşte yavaş bir şekilde kaynasın. Ondan sonra kaynama işleminin hemen ardından bir pamuk yardımıyla suyunu yüzümüze yavaş yavaş sürmeliyiz. Tıp dilindeki adıyla buna “lentigo” da denilmektedir.

Güneş lekelerine bitkisel çözüm önerileri

Hatta en son yapacağınız bir kahve fincanına suyu döküp sarı kahverengimsi bir renk aldığını görürseniz eğer açık bir renk kalıyorsa demek ki yaptığınız işlem de bazı şeyler yolunda gitmiyor demektir. Rengin kırmızı ve kahverengi ye yakın bir renk olması gerekmektedir. Yüzünüz de 1 gün boyunca durmasın da herhangi bir sakınca yoktur.

Sıcaklık ve güneş lekelerini temizleyebilirler ve çok faydasını görürler. Onun için bunu da sizlere belirtmiş olalım. Bir şey daha eklemek istiyorum. Cilt için önerimiz ise elma ve kayısı, kırmızı elmanın kabuklarını çok ince soyuyorsunuz. 4 tane de kayısı ve kayısının çekirdeklerini çıkartıyorsunuz bunları da tencereye atıp lapasını yapmanız gerekmektedir.

Tabi bu işlemleri yaparken su ilave etmeyi de sakın unutmayın. Çok ta cıvık olmasına dikkat edin. Ardından 1 dakika kadar robota koyarak karıştırma işlemini bitirin. İşlemden sonra zaten sıvı krem şeklini alacaktır. Yüzünüze sürdükten sonra yüzünüzün parlaklığına siz kendiniz bile inanamayacaksınız. 🙂 Işıl ışıl bir cildin formülü işte burada saklı..


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin