Gündüz Makyajı Nasıl Gece Makyajına Çevrilir

0
14

Gündüzleri yapılan makyaj, genellikle iş veya farklı ortamlara katılmak amacıyla daha hafif yapılır. Daha sade tonlar, abartısız farlar kullanılır. Fakat gece için farklı planlarınız varsa ve zamanınız da kısıtlıysa gündüz makyajı nasıl gece makyajına çevrilir bilmelisiniz. Gece makyajı her malzemenin bolca kullanılması veya normalde sürmediğiniz her rengi sürmek değildir. Daha koyu tonlarla makyajınızı biraz değiştirerek daha ilgi çekici ve geceye uygun bir hale gelebilirsiniz.Eğer günlük makyajınızı gece de kullanmaya devam edecekseniz dikkat etmeniz gereken birkaç adım var.

İşe İyi Bir Bazla Başlamak

Cildinizi tüm gün sizinle kalacak bir makyaja hazırlamanın ilk yolu iyi bir bazla cildinizi hazırlamaktır. Cilt, iyi temizlenmiş ve nemlendirilmiş olduğunda makyajı daha iyi gösterecektir. Daha sonra bir makyaj bazı kullanırsanız, makyajın kalitesi ve ciltte kalma süresi artacaktır. Eğer göz makyajınıza odaklanacaksanız, göz bazı da kullanmalısınız.

Uzun Süre Kalıcı Ten Ürünleri

Tüm gün sizinle kalması gerektiğine göre, iyi ve kalıcı bir fondötene yatırım yapmalısınız. Sadece kapatıcılığına bakarak seçtiğiniz fondöten ve kapatıcılar sizi yarı yolda bırakabilir.

Makyajın Sabitlenmesi

Cilt makyajınızın artık tamamlandığını düşünüyorsanız sabitlemeden geçmeyin. Bunun için transparan sabitleme pudralarını tercih edebilirsiniz. Bu pudralar, makyajınızın tazeliğini korumaya devam edecektir. Ayrıca bunu yaparken mat ve donuk gözükmeyecektir.

Nem Takviyesi

Makyaj kalıcılığı artsın diye kat kat uyguladığımız ürünler cildimizi kurutmaya neden olabilir. Tazelemek için nemlendirici spreyler kullanabilirsiniz. Düzenli ve yeterli su tüketimiyle de cildinizin nem seviyesini koruyarak da daha iyi durmasını sağlayabilirsiniz. Bunlar güne başlarken ne yapmanız gerektiği hakkında yeteri kadar bilgi verdiyse eğer, şimdi de gün sonunda geceye başlamadan önce ne yapabilecek olduğunuz ile ilgili birkaç şeyden bahsedebiliriz. Gözlerinizin biraz daha dikkat çekmesini istiyor olabileceğini düşünürsek; far paletinden istediğiniz renkleri alarak daha yoğun bakışlar elde edebilirsiniz. Dumanlı bir göz makyajı, bakışlarınızı olduğundan daha güçlü gösterecektir. Gündüzleri kullanılan dudak tonlarındaki rujları, geceye uygun daha kırmızı, bordomsu renklerle değiştirebilirsiniz. Ya da bu klişelerden sıkıldıysanız, dilediğiniz renkte rujunuzu sürüp geceye hazır olabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin