Güçlü Bir Facebook Şifresini Nasıl Oluşturabilirim?

0
96

Özellikle Facebook kullanıcıları basit şifreler belirleyerek şifrelerini kolay bir şekilde yem yapıp çaldırabiliyor. Özellikle hacker diye tabir ettiğimiz bazı kendi bilmez grupların ellerine geçip Facebook üzerinden dolandırıcılık yöntemleri ile milleti dolandırmaya yelteleniyorlar.

Bunun için yapmanız gerekenleri sizlere aşağıda sıraladık. Bu konuyla ilgili olarak bir kaç tüyo vermek istiyoruz. Burada anlatılan yöntemleri uyguladıktan sonra umuyoruz ki bir daha şifrelerinizi çaldırmazsınız.

Bu olay günde kaç kere gerçekleşiyor kim bilir. Belki de bir gün içerisinde yüzlerce kişinin hesabı kolayca çalınabiliyor. Şifrenizi nasıl koruyabilirsiniz ve güçlendirebilirsiniz. Bunun için bir kaç yöntemden hemen kısaca sizlere bahsetmek istiyorum.

Güçlü Bir Facebook Şifresini Nasıl Oluşturabilirim?

Evet arkadaşlar güçlü bir Facebook şifresi nasıl elde edilir. Neler yapılması gerekir ve nelere dikkat etmeniz gerekiyor. İşte detaylı bilgiler..

Yeni bir şifre oluştururken mutlaka en az 6 karakter uzunluğunda bir şifre belirlediğinizden mutlaka emin olmalısınız. Karmaşık rakamlar (153628 vb. gibi) bunun yanında harf ve noktalama gibi işaretleri de kullanmaya özen gösterin. Böyle karmaşık bir şekilde şifre belirlerseniz şifrelerinizi öyle kolay kolay çalamazlar. Bir de şifreleriniz çalındığı taktir de bunu geriye almak da öyle çok kolay değil. Bir çok işlem yapmak durumun da kalıyorsunuz.

Neyse konumuza tekrar geri dönecek olursak girmiş olduğunuz şifrenizin olabildiğince güçlü olduğundan eminseniz zaten sistem sizi güvenlik konusunda uyaracaktır. Şifrenizin güçlü konusunda bilgilendirme alacaksınız. Eğer sistem kabul etmezse eğer büyük harflerle küçük harfleri de karıştırmayı deneyebilirsiniz. Kolay bir şekilde hatırlayabileceğiniz bir kelime ile daha uzun ve karmaşık şifreler belirleyebilirsiniz.

Önemli bir hatırlatma daha yapmak istiyorum sizlere Facebook şifrelerinizin e-posta yada banka hesap bilgileri gibi şifreleri asla kullanmayın. Farklı bir şifre belirlemenizi tavsiye ederiz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin