Grand Theft Auto: Vice City Sistem Gereksinimleri

0
110

Yılların eskitemediği oyuna şöyle bir bakıyorum da teknoloji resmen nereden nereye gelmiş demeden geçemeyeceğim.

Doksanlı yıllar gerçekten bir başka idi. Bizler bu Tommy karakteri ile büyüyen bir nesiliz arkadaşlar. Şimdi yeni nesiller bu oyunu bilirler mi bilmiyorum. Teknolojinin de hızla büyümesi ile birlikte artık grafik motorları da oldukça gelişti. Ama Vice City adlı oyunun bende yeri her zaman çok farklıdır.

Bu oyun ilk çıktığı yıllar da tabi çoğu bilgisayar bu oyunu desteklemiyordu. Sırf bilgisayarım da bu oyunu oynayabilmek için ekran kartımı değiştirmiştim. O zamanlar teknoloji fazla gelişmiş olmadığı için her şeyde çok pahalı idi.

Bir ekran kartı değiştirmek için ailemize dokuz takla atıyorduk resmen 🙂 ee işte hayat bu şimdi her şey elimizin altında. Artık bilgisayara bile gerek duymuyoruz. Oyun konsolları bile çok rahat bir şekilde hepimizin işini görüyor.

Evet arkadaşlar lafı fazla gevelemeden hemen aşağıda bu nostalji oyunu olan Grand Theft Auto: Vice City‘ nin bilgisayar da hangi sistem gereksinimlerini istiyor. Hemen burada açıklamak istiyorum. Tabi şu anda günümüz de hemen hemen çoğu bilgisayarlar bu oyunu çok rahatlıkla kaldırıyor. Hatta mobil cihazlarımıza bile portladılar. Küçük ekranlı cihazlarımız da bile bu oyunu oynamamız mümkün kılınıyor.

Grand Theft Auto: Vice City Sistem Gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri

800 MHz Intel Pentium III yada 800 MHz AMD Athlon
veyahut 1.2GHz Intel Celeron yada 1.2 GHz AMD Duron processor
128 MB RAM
8 speed CD / DVD okuyucu
915 MB bos hard disk alanı gerekmektedir.

32 MB ekran karti ile DirectX 9.0
(“GeForce” yada benzeri”)
ses kartı ile DirectX 9.0 desteklemesi gerekiyor.

Tavsiye edilen gereksinimleri

Intel Pentium IV yada AMD Athlon XP processor
256 MB of RAM
16 speed CD / DVD drive
1.55 GB boş hard disk alanı


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin