Gözü Kara Olmak Deyimi Kısaca Anlamı

0
92

Gözü kara olmak nedir öncelikle kısa bir bunun tanımını yapalım ve onun ardından sizlere deyimi ile ilgili olarak da bir kaç bilgi vermek istiyorum.

Gözü Kara Olmak,

Evet bir insan düşünelim ve hiç bir şeyden korkmayan çekinmeyen tüm olayların üzerine üzerine giden yılmayan bu işi başarabilirim diyerek her şeyi yapabilen.

Kısaca korkmamak, yılmamak,başarabilmek,çekinmemek gibi şeyler ile bu durumu sıralayabiliriz.

Gözü Kara Olmak Deyimi Kısaca Anlamı

Bu deneyimi ise şöyle tanımlayabiliriz. Dediğimiz gibi yine korkak olmayan, cesur ve atak bir şekilde yüreğini ortaya koyan insan bu insanlar ölümden bile korkmazlar.

Çekinmeden yılmadan cesur bir şekilde savaşırlar. Bunun yanında kendisini hiç bir güvenlik önemli olmadan tehlikeli şeylere atmak da bunlara dahil olarak sayılmaktadır.

Bunu bir örnek ile açıklayacak olursak,

15 Temmuz 2016 darbe gecesinden bir kesinti verebilirim. O gün ölümden korkmadan ne Aslanlarımız şehit verildi. Sırf Vatanını korumak adına canım Türkiye’miz elden gitmesin diye.. Allah’tan bir kez daha rahmet, yakınlarına da baş sağlığı diliyorum. Tüm Türkiye’nin başı sağ olsun. İşte bunlar ölümsüz kahramanlarımız bizim ve hep öyle kalacaklar..

İşte arkadaşlar sizlere gözü kara olmak ne demek ile ilgili yukarıda kısa bir bilgi halinde bunu açıkladık. Eğer ki bu açıklamanın sizlere yetersiz olduğunu düşünüyorsanız ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız eğer ki lütfen bu konuda bizleri bilgilendirin arkadaşlar ki sizlere daha fazla kaynaklar sunabilelim.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin