Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

0
20

Hayati organlarımızdan birisi olan gözlerimiz fonksiyonları itibariyle dikkat edilmesi gereken organların başında geliyor. Gözün dış çevre ile sürekli bağlantı halinde olmasından dolayı dış çevreden gözlerimize gelecek birçok bakteri ve mikroorganizma tarafından gözlerimiz normal fonksiyonlarını yerine getiremeyebiliyor. Böyle durumlarda gözlerde çeşitli belirtiler ortaya çıkabiliyor.

Bu belirtilerin başında şiddetli göz kaşıntıları gelebiliyor. Göz kaşıntısı gözün mikrop ve bakterilere karşı göstermiş olduğu tepkimelerdir. Göz kaşıntılarına karşı gözler için uzman bir göz doktoruna başvurmadan önce dezenfekte edilmiş su ile göz kenarlarının silinmesi göz kaşıntısını az da olsa sakinleştirmektedir. Ancak göz kaşıntısı için doktordan önce içilen çayının deminin göz üzerinde bir poşet üzerinde bekletilmesi ile de sağlanabiliyor. Bu gözdeki enfeksiyonların yok olmasına ve gözde oluşan kaşıntı ve enfeksiyon gibi durumların yok olmasını sağlayabiliyor.

Göz Kaşıntısı için Tıbbi Müdahale

Şiddetli göz kaşıntısı durumunda uzman bir göz doktoruna başvurulduğunda uzman doktor tarafından öncelikle gözde meydana gelen bu kaşıntının ana nedeni tespit edilmeye çalışılır. Öncelikle gözdeki kaşıntının alerjik bir vaka mı yoksa enfeksiyona bağlı bir kaşıntı mı olduğu belirli tetkikler sayesinde tespit edilerek göz kaşıntısı için belirli tedavi yöntemleri deneniyor. Öncelikle kaşıntıya neden olan etki eğer bir enfeksiyona bağlı gelişen bir şikayet ise doktor tarafından bu enfeksiyonun göz içerisinde ne derece ilerlediği ve retina kısmına ilerleyip ilerlemediği tespit ediliyor. Bunun neticesinde eğer ki enfeksiyonda herhangi bir ilerleme söz konusu değilse ve başlangıç aşaması ise belirli göz damlaları ve kremleri ile bu şikayetler sonlandırılıyor.

Göz Kaşıntısı İçin Bitkisel Kür

Göz kaşıntısı için en etkili bitkisel kür sarımsak kürüdür. Sarımsak ile yapılan kür sayesinde gözde meydana gelen kaşıntılar son buluyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin