Görmen için Yazıyorum…

0
43

Hatırlamıyorum kaçıncı oluyor bu.. İlk değil ona eminim. Ardında kalan hiçbir şeyi umursamayıp gittin gideli uzunca bir zaman oldu ve ben bir tek yazabiliyorum. Ne sana ulaşabiliyor ne de geri gelmen için bir şey yapabiliyorum. Elimden hiçbir şey gelmiyor, gidişinin karşısında aciz kaldım. Yokluğun can yakıyor ama onun bile apayrı bir güzelliği olduğunu düşünüyorum. Ya da düşünmek isteye isteye kendimi bu kahrolası fikre alıştırdım.

Görmen için yazıyorum..

Bunu sık sık yapıyorum. Bazen yılda 1 kez bazen ayda 5 kez.. Bazen sana olan tüm duygularımı olanca saflığıyla sunuyor, döküyorum ortaya, bazense tek bir zerresini ortaya çıkartmadan öylesine içten yazıyorum sana. Dediğim gibi ne dön diye yazıyorum ne de gel halimi gör diye.

Ben her kalemi elime aldığımda sadece ve sadece görmen için yazıyorum..

Yazdıkça biraz daha inanıyorum okuduğuna, bildiğine, gördüğüne, sevdiğine ve bir gün tekrar bir araya geleceğimize. Her yazdığımda biraz daha hatırlıyorum seni, unutmamak için aklımı sıyıracağım o mükemmel ötesi, tarifsiz duruşun ile. Sana olan sevgimin heybeti karşısında hiç kimsenin duramayacağını tekrar tekrar hatırlıyorum ben, sana her yazdığımda.

Bir beklentim yok gerçekten bak! Sadece görmen için yazıyorum..

Görmediğini içten içe bile bile her seferinde “ya görüyorsa ?” umuduyla yazıyorum sana. Her yazdığımda biraz daha ağırlaşıyor yokluğunun yükü omuzlarımda. Bıraktığın gibi kalmak, senin de isteyeceğin biçimde yaşamak için gayret ediyorum hala. Ve söz veriyorum ki; asla da pes etmeyeceğim bu yolda.

Görmen için yazıyorum ve ısrarcıyım ben, saymıyorum bu gidişini!

Biliyorum benden ne kadar güzel bir gelecek beklediğini. Sen gideli onca zaman oldu ama sanki her şey en son dün konuşmuşuz gibi. Çaresizliğini gördüğümden midir bilinmez yüzünde, gidişine dahi kızamıyorum. Gelmiyor içimden bir kez olsun sana karşı kızgınlık beslemek. Yakıştıramıyorum sen ile kızgınlığı yan yana.

Görmen için yazıyorum ben sana bunları, görüyorsun değil mi şu akılsız başımı..


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin