Google Adsense Nedir?

0
79

Google Adsense Nedir?

Google Adsense, kısaca tanımını yapacak olursak web sayfalarınız üzerinden para kazanabilme yöntemidir. Google’ın bir kuruluşu olan Adsense ile internet siteleriniz üzerinden rahatlıkla paralar kazanabilirsiniz.

Web Adsense’ye başlamak için öncelikle bir web sitesine ihtiyacınız vardır. Öncelikle internet sitenizi kurup arama motorların da belli bir düzeye gelmesini beklemelisiniz.

Bu nasıl olur;

Tabi ki de kaliteli içerikler üreterek, baştan savma işler yapmayarak olur. Google’ın gözüne girebilmeniz için temanız, içeriğiniz ve seo değerleriniz de yüksek olmalıdır.

Yani bu da demek oluyor ki zaman+kalite+seo sonrasın da siteleriniz biraz hitlenmeye başlaması gerekiyor. Aksi taktir de başvurularınız geçersiz sayılabilir.

Google Adsense Nasıl Başvuru Yapılır?

Eğer bu yukarıda ki kriterlere uygunsa artık başvuru yapmanızın zamanı gelmiştir demektir. https://www.google.com/adsense/login/tr/?hl=tr sayfasına giderek “ŞİMDİ KAYDOLUN” butonuna tıkladıktan sonra sizden bazı bilgiler istenecektir bunlar sırası ile,

1- Web siteniz (adsense başvuru yapmak istediğiniz internet sayfası)
2- E-posta adresiniz (gmail hesabınız)

Bu gerekli olan bilgileri girdikten sonra Adsense ile ilgili bilgiler alıp almayacağınızı soracaktır. İster Evet, isterseniz de Hayır seçeneğini seçerek Kaydet ve Devam Et butonuna basmanız gerekmektedir. Bir diğer yönlendirilmiş olan sayfada da gerekli ayarlamaları yapıp başvurunuzu tamamlamalısınız. Tamamlama işleminiz bittikten sonra 1 ile 2 hafta arasında size olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş sağlayacaklardır.

İşte hepsi bu kadar arkadaşlar umarız ki başvuru sonucunuz olumlu olarak sonuçlanır sizler de internet üzerinden adsense aracılığı ile paralar kazanmaya başlarsınız. Herkese bol bereketli kazançlar dileriz. 🙂


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin