Göbek Eritme Hareketleri

0
12

Bu hareketler sayesinde sadece göbeğiniz erimez aynı zamanda ‘da karın kaslarınız gelişir ve kuvvetlenir. Hareketleri yapmadan en az 1 saat önceden yeme içmeyi bırakmalıyız sadece şekersiz kahve ve su gibi içecekler tüketebiliriz. Ani baş dönmesi, mide bulantısı ve göz kararması gibi durumlarda antrenmanı bırakmalıyız.

Yarım Mekik:

Bu hareket sayesinde hem göbek yağlarımız eriyecek hem de dümdüz bir karına sahip olabileceğiz. Hareketin yapılışı, sırt üstü yere uzanıyoruz ellerimizi başımızın arkasında birleştiriyoruz dizlerimiz kırık bir şekilde, kendimizi yukarı kaldırıyoruz. Bu hareketi 3 set, 20-25 tekrar yapabilirsiniz. En önemli nokta gözlerimiz dizlerimize bakıyor kesinlikle boynumuzu öne doğru çekip dirsekleri kapatmıyoruz.

Topuğa Dokunma:

Bacaklarınız bükülü ve elleriniz yanınızda durur şekilde sırt üstü yere uzanın. Vücudunuzun sadece üst kısmını biraz kaldırıp sırayla ellerinizi topuklarınıza değmesini sağlayın. Bu hareketi 3 set 15 tekrar yeterli olacaktır.

Bacak kaldırma:

Sırt üstü yere uzanın ve ellerinizi destek almak için kalça hizasına getirin. Daha sonra bacaklarınız dümdüz şekilde yere bir dik açı oluşturana kadar kaldırın. Yavaşça indirip tekrar kaldırın bu hareket içinde 4 set 10 tekrar yapılabilir.

Yan Şezlong Hareketleri:

Yana doğru uzanın,dirseğiniz ile vücudunuzu düz tutmanız önemlidir aksi takdirde harekette sakatlıklar oluşabilir.Hareketi önce sağ dönerek 20 saniye boyunca ardından ara vermeden sola dönerek 20 saniye yapılmalıdır.Bu egzersizin hedefi karın ve oblique kaslarının geliştirmektedir.

Plank:

Şınav konumuna benzer bir konumda durarak sırt üzerindeki yükü en aza indirerek düz bir hizada aynı anda gövde kaslarını bilinçli şekilde kontrol etmek lazım aksi halde egzersizin yanlış şekilde uygulanması durumunda omurga ile ilgili sorunlar,bel fıtığı gibi hastalıkları tetikler.Bu hareketi 30 saniye 1’er dakika ara ile 3 set yapılması faydalı olur.Göstermiş olduğumuz bu 5 hareketi haftada 3 defa tekrarlarsak göbek yağlarından kurtulur,karın kaslarımızı belirginleşir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin