General Mobil Cihazlarda Rehber Nasıl Yedeklenir?

0
86

Bu telefonun kullanımı ülkemiz de pek fazla yaygın olmasa da yine de belli bir kesim tercih ediyor. Bazı özellikleri diğer modellere göre daha avantajlı gelebiliyor. Tabi bu durum kullanıcıdan kullanıcıya değişim de gösterebilmektedir.

Evet burada sizlere anlatacak olduğumuz olay General Mobile adlı cep telefonlarınızın rehberini hızlı bir şekilde nasıl yedekleyebilirsiniz. Bu yedekleme işlemi hakkında bilgiler vereceğiz.

General Mobil Rehber Nasıl Yedeklenir?

General Mobile cihazların bir çoğu Android işletim sistemi kullanmaktadır. İlk olarak öncelikle yedekleme işlemi için telefonunuzun menüsüne gelerek burada Rehber’i bulup açın. Daha sonra ise bu kısım da İçe – Dışa Aktar diye seçenek göreceksiniz. İster Sim kartınıza aktarabilir, isterseniz telefon hafızasına kaydedersiniz. Bilgisayarınıza kaydetmek için .Vcf dosyasını kullanacaksınız.

Burada sizlere 4 adet seçenek sunulmaktadır. Bunlar .vcf dosyasından aktar, Sım karttan içe aktar, .vcf dosyasına aktar ve Favori kişileri paylaş şeklinde görebilirsiniz. Size uygun olan seçeneği seçip üzerine bir kez tıkladığınız taktir de işleminiz başarı ile gerçekleşmiş olacaktır.

.Vcf olarak kaydet dediğiniz de artık bilgisayarınız da telefonunuz da kayıtlı olan rehberi olduğu gibi kopyalayıp yedeğini almışsınız demektir. Bunu daha sonra farklı cihazlarınızda da kullanabilirsiniz. Marka ve modeli ne olursa olsun fark etmez.

Önemli Not: Arkadaşlar telefonunuza format atmadan yada cihaz üzerinde herhangi bir işlem yapmadan önce bu dediklerimizi mutlaka uygulayıp yedeklerinizi alın. Daha sonra rehber silindiği zaman sağdan soldan toplamak çok zor oluyor. Sıkıntıya düşmemeniz için sizlere yardımcı olmak amacı ile bilgilendirmek istedik.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin