Garanti Belgesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

0
96

Garanti belgesi deyip geçmeyin. Çok önemli konulardan birine daha değineceğiz sizlere bu makalemiz de. Bir ürünü alıyorsunuz ama hangi koşullar da alıyorsunuz ya da hiç garantisini sorguluyor musunuz?

Bir çoğumuz ne yazık ki bazı hatalara ister istemez düşebiliyor belki de bu durumu normal karşılayanlar bile oluyordur. Bir ürünü alırken adınıza fatura kestirdiğiniz zaman herhangi bir ürünün içerisinde bu ürün için ithalat ya da yerli garantisi artık hangi garanti türünü tercih ediyorsanız garanti belgesi çıkması gerekiyor.

Lütfen sizlere de burada küçük bir uyarı da bulunmak istiyoruz. Garantisiz hiç bir ürünü tercih etmeyin ve almayın diyorum. Sahte garanti belgelerinde de uzak durmanız da fayda var.

Şimdi aşağıda sizlere verecek olduğumuz bilgiler önemli birer ipuçlarıdır. Bir malzeme aldığınız da neler yapmalısınız ve nelere dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu gibi konular üzerine sizleri bilgilendirme yapmak istiyoruz.

Garanti Belgesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Garanti belgesi nedir hemen sizlere kısaca bunun bir tanımını yapalım. Bir ürünü aldınız ve diyelim ki 2 gün sonra bu üründe bir sıkıntı bir sorun oluştu karşınız da garanti belgeniz olmadığı taktir de muhattap olacak birilerini bulamazsınız. Bu sizin ürününüzün teminatı gibi de düşünebilirsiniz daha doğrusu.

Bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli hususlar ise, Garantinin bitme tarihi, İmza tarihi ve kim tarafından oluşturulduğu, Kullanım hataları, TSE damgası olması bu gibi kriterlere mutlaka ama mutlaka daha sonra sıkıntı yaşamamak için bakmanızı kesinlikle şiddetle tavsiye etmekteyiz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin