Foursquare’de Rota Nasıl Oluşturulur?

0
38

Günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan birisi de Foursquare’dır. Foursquare, gerek yiyecek içecek, gerek gezilip görülecek, gerekse eğlenilecek yerler hakkında kullanıcıya birçok bilgi sağlayabildiği gibi, daha önceden bu yerlere gidip deneyimleyen kişilerin yorumlarını da kullanıcıya ulaştırıp karar vermesini oldukça kolaylaştırmaktadır. Foursquare ile kullanıcı tam da istediği gibi bir yere gidebilir, pek fikri olmadığı bir yer hakkında birçok fikir edinebilir ve hatta haberi bile olmadığı yerlerden haberdar olarak buraları gezip görebilir. Başta tek bir uygulama olan Foursquare, daha sonra Swarm olarak ikiye ayrılmıştı. Swarm’ın yapılan yer bildirimleri, bu bildirimlere verdiği puanlar ve arkadaşlık sistemi her ne kadar Foursquare’yi gölgede bırakmış gibi gözükse de Foursquare her zaman ihtiyaç duyulduğunda kullanıcıların ilk tercihi olmuştur. Yine de fazla gölgede kalmak istemeyen Foursquare’den ilgi çekecek güzel bir uygulama güncellemesi geldi.

Rota Belirleme

Foursquare, kullanıcıya sağladığı birçok yenilik ve kolaylık arasına bir yenisini daha ekledi. Foursquare’nin bir yeni uygulaması da rota oluşturmak. Peki ya rota nasıl oluşturulur? İşte Foursquare’nin getirdiği yeni uygulama olan rota oluşturmayı kullanmanızı sağlayacak basamaklar şöyle sıralanıyor;

  • Bu yeni özellik gitmek istenilen yerlerin seçilip ve aynı zamanda sıralanmasına olanak sağlamaktadır. Bu özellik sadece Foursquare’nin yeni sürümünde bulunmaktadır. Bunun için ilk olarak Foursquare güncel mi diye kontrol edilmeli, değilse güncelleştirilmelidir.
  • Güncelleştirilen Foursquare’ye giriş yaptıktan sonra ilk olarak uygulamanın üst kısmında bulunan arama kısmına tıklanması gerekmektedir.
  • Arama kısmına tıklandıktan sonra sağ üst köşede bulunan harita simgesine tıklanmalıdır. Böylelikle uygulamanın harita uygulaması açılacaktır.
  • Harita açıldıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde “çiz” yazılı beyaz butonuna tıklanması gerekmektedir.
  • Çiz kısmına tıklandıktan sonra istenilen alan çember içine alınarak rota belirlenebilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin