Fethiye’ye Nasıl Gidilir? Nereleri Gezilir

0
23

Fethiye’ye aracınızla, şehirlerarası otobüslerle ya da Dalaman Havalimanı’ndan uçakla ulaşabilirsiniz. Eğer Dalaman Havalimanı’nda inerseniz kısa bir yolculuktan sonra Fethiye merkeze ulaşabilirsiniz.

Fethiye’de gezilecek yerler nelerdir? Muğla’nın ilçesi olan Fethiye’de Ölüdeniz, Saklıkent, Çalış, Kaya köyü, Kelebekler Vadisi ve Babadağ’ı gezmeniz mümkün.

  1. Ölüdeniz

Ölü Deniz’e Fethiye merkezden dolmuşlarla kırk beş dakika gibi bir sürede ulaşmanız mümkün. Burada günlük tekne turlarına katılabilirsiniz. Ya da küçük teknelerle Kelebekler Vadisi’ne gidebilirsiniz. Orada denize girilebilir veya kısa bir yürüyüşle Kelebekler Vadisi’nin sonundaki şelaleye ulaşmanız mümkün. Eğer sadece Ölü Deniz’de denize girmek istiyorsanız burada şezlong ve şemsiye kiralamanız gerekiyor. Ayrıca acıktığınızda bir şeyler yiyebileceğiniz bir sürü kafe de mevcut. Aktivite seviyorsanız Babadağ’a çıkıp paraşüt atlama deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu da sizin için hoş bir anı olacaktır.

  1. Saklıkent

Fethiye’de Ölü Deniz’den sonra en çok rağbet gören yer. Fethiye merkezden kırk beş dakika sonra ulaşacaksınız Saklıkent’e. Burada suyun içinde kuş sesleri eşliğinde ve güzel havada kilometrelerce yürümek size kendinizi çok iyi hissettirecek. Suyun içinde taşlar ve mermer olduğu için yanınızda deniz ayakkabısı götürmek sizin için iyi olacaktır. Eğer unutursanız kanyona girmeden önce üç liraya ayakkabı kiralayabilirsiniz. Ayrıca rafting ve safari tur da yapabilirsiniz Saklıkent’te. Bit şeyler atıştırmak istediğinizde ise suyun üzerinde kurulan masalarda yemek yemek size büyük zevk verecektir.

  1. Çalış

Fethiye merkeze en yakın plajdır Çalış Plajı. Ayrıca akşamları kurulan çadırı ile yerli ve yabancı turistlere keyifli dakikalar yaşatır. Bu çadırda yemek yemek, bir şeyler içmek ve eğlenmek tatilinizi güzel geçirmenize yardımcı olacaktır.

Fethiye’de Nerede Kalınır?

Fethiye’de bütçenize ve isteklerinize göre her türlü konaklama mevcuttur. Eğer beş yıldızlı otellerde kalmak isterseniz merkezde ya da merkeze yakın yerlerde konaklamanız ulaşım açısından daha iyi olacaktır. Bunun dışında isterseniz pansiyonlarda ya da hotellerde de konaklama sağlayabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin