FastStone Photo Resizer (FSResizer)

0
49

Öncelikle yazıya neden böyle bir görsel koydum, inanın ben de bilmiyorum. Yazılımın adında “stone” görünce dayanamayıp yapıştırdım, taşlı kayalı bir şeyler. Ama suç bende değil, yapımcılarda. O kadar uğraşıp, gayet güzel bir yazılım yapmışsınız, insan bir tane de logo yapar yanına. “Bir gün bir blog yazarı bunu tanıtırsa koyacak resmi olsun” diye, ama nerede ?

Her neyse. “Format sonrası kurulacaklar” listesine webmaster kontenjanından girecek bir yazılımdır FastStone Photo Resizer veya piyasada bilinen adıyla “FSResizer“. Bilgisayarınızda bulunan fotoğraflara, ayarladığınız şekilde seri seri istediğiniz yazıyı yazma, istediğiniz görseli montajlama vazifesini üstlenir. Bu söylediklerim şuan size basit gelebilir ama; bir gün 400-500 tane fotoğrafa aynı site adını yazmanız veya aynı logoyu yapıştırmanız gerekirse, nasıl bir öneme sahip olduğunu daha iyi anlarsınız yazılımın.

Bu işlevi gören çokça yazılım olmasına karşın, ben ısrarla bunu tercih ediyorum. Sebebi ise yaptığı işin güzelliğinin yanı sıra; kolay kullanımı. Sizi çok fazla sıkmıyor, yormuyor ve ayarlarınızı kaydederek güçlü bir hafıza sahip olduğunu kanıtlıyor. Yukarıdaki resimde de görmüş olduğunuz üzere; zaten hayli basit bir arayüze sahip. Bana kalırsa blog’larınıza, sitelerinize sık sık fotoğraf yükleyen biriyseniz, en azından bir kurun. Zamanla vazgeçilmezler listesine alacağınıza kesinlikle eminim.

Yazılımın en güncel sürümünü bu adresten indirebilirsiniz. Açılınca benden bir selam çakın, setup’a. İşte yapmanız gereken tüm işlemler bu kadardır. Eğer ki anlamadığınız bir nokta olursa yorumlar da bizlere bildirebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin