Facebook Şifremi Unuttum Nasıl Değiştirebilirim?

0
165

Facebook şifresini değiştirmek çoğu insan için bazen meziyet olabiliyor. Acaba nereden yapabilirim diye Facebook’un resmen altını üstüne getiriyorlar yine de bulamıyorlar.

Arkadaşlar uzaklar da aramayın sizler için en kısa yoldan Facebook şifrenizi nasıl değiştirebilirsiniz hemen kısaca bundan bahsetmek istiyorum. Bu aşağıda ki yöntemi uygulayarak sizler de facebook hesabınızın şifresini unuttuysanız hemen kolay ve pratik bir yolla değiştirebilirsiniz. Buyrun makalemizin devamına göz atabilirsiniz;

Facebook Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Öncelikle sayfanın en sağ üst köşede bulunan bir tırnak şeklinde simge göreceksiniz. Bu simgeye tıklayınız.

Ardından Ayarlar‘a girin. “Güvenlik ve Giriş” kısmına tıklayınız. Şifreyi değiştir linkinin hemen yanında bulunan Düzenle kutucuğuna basın.

Şifrenizi bu ekrandan değiştirebilirsiniz. Yeni şifrenizi belirledikten sonra ise Değişiklikleri Kaydet‘e tıklayıp o sayfayı kapatabilirsiniz.

Eğer sisteme girişiniz gerçekleşmişse ve şifrenizi hiç bir şekilde hatırlamıyorsanız burada ise yapmanız gereken yolu size bahsedeceğim. Yine “Şifre Değiştir” kısmına gelip ancak buraya tıklamayın hemen altında yer akan “Şifreni mi unuttun?” adımına gelerek tekrar yeni bir şifre belirleyip sayfayı kaydedebilirsiniz.

Ancak hesabınızla bağlantılı bir e-posta adresinin erişime açık olduğunu sizlere hatırlatmak isteriz.

Şifre Yenileme İşlemi

Eğer hiç bir şekilde sisteme giriş yapamıyorsanız o zaman sizler için açıklamış olduğumuz aşağıdaki adımları tek tek uygulamanız gerekmektedir.

Öncelikle https://www.facebook.com/login/identify Hesabımı bul sayfasına gidirek, Hesabınız üzerinde daha önce hangi isim, e-posta, telefon numarası ile kayıt olmuşsanız onlardan birini bu kutuya yazı “Ara” butonuna basıp profilinizi arayın. En son ise önünüze gelen ekrandaki talimatları uygulamanız yeterli olacaktır.

İşte facebook şifrenizi unutursanız geri almanız bu kadar basit.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin