Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

0
31

Akıllı telefonlarda internet üzerinden çalışan her uygulama kullanılmaya başlandığı zaman telefonda ön hafızaya alınır ve bilgiler depolanmaya başlanır. Kullanıcının daha sonra sitelere girişlerde hız konusunda sorun yaşamaması için bazı bilgiler telefonunun ön belleğinde saklanır. Yüksek ön bellek kullanımına sebep olan uygulamaların en başında ise Facebook gelmektedir.

Ön Bellek Dolu Hatasının Çözümü Nedir?

Facebook gibi diğer sosyal ağ kullanıcıları da sık sık ‘Ön Bellek Dolu’ hatası ile karşılaşmaktadırlar. Bu tarz sorunlar özellikle düşük depolama kapasitesine sahip telefonlarda görülmektedir. Ayrıca gün geçtikçe özellikle Facebook tarzı sosyal ağ uygulamaları da sürekli gelişmekte ve telefonunuzda daha çok yer kaplamaya başlamaktadır. Son teknolojik sürüme yükseltilen bu uygulamalar, sürekli daha gelişmiş telefon modellerine ihtiyaç duyarlar. Telefonunun yetersiz gelmesi sebebiyle de kullanıcılar son teknoloji yeni telefon almak isteği duyarlar. Bu sebeple telefonunuzun hafızasını temizlemek, gereksiz uygulamaları silmek, aşırı pil ve internet tüketimine sebep olan uygulamaları kısıtlamak telefonun daha iyi çalışmasını sağlar. Peki, Facebook ön belleği nasıl temizlenir ve ön belleğin dolmaması için nelere dikkat edilir?

Facebook Önbelleği Temizleme

Sorunu tespit ettikten sonra ilk yapmanız gereken akıllı telefonunuzdan Facebook uygulamasını açmak ve Facebook üzerinden ayarlar menüsüne girmek olacaktır. Uygulamaya girdikten sonra ise Hesap Ayarları menüsünden Tarayıcı Ayarları kısmına giriş yapmalısınız. Bu bölüme de girdikten sonra karşınıza Verileri Temizle seçeneği çıkacaktır. Bu yazıya tıklayarak Facebook uygulamasının ön belleğe almış olduğu tüm verileri silebilirsiniz. Uygulamanın haricinde telefonda depolanmış olan ön belleği silmek için ise mobil tarayıcı üzerinden akıllı telefonunuzdaki çerezlerini temizlemek yeterli olacaktır. Aynı zamanda piyasada bu işlemi yapan birçok uygulama bulunduğundan bunları kullanarak da telefonunuzun ön belleğini temizleyebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin