Facebook Messenger Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

0
276

Facebook Messenger şifresinin unutulmasının en büyük nedenlerinden birisi de çünkü bizim üşengeçliğimiz den kaynaklı bir durumdur. Neden diye soracak olursanız aslında çok basit arkadaşlar bir şifre değiştiriyoruz ya da yeni bir şifre alıyoruz ancak şifreyi bir kağıda ya da telefonumuz da not defterine kayıt etmiyoruz veyahut unutuyoruz.

Bu da zaman içerisinde aklımızdan silinip gidiyor sonra vah efendim benim şifrem acaba neydi daha önce hangi şifreleri koymuştuk maalesef tek tek deneme yanılma yöntemi ile bulmaya çalışıyoruz.

Belli bir deneme süresi sonucunda ise hesabınızı bloke bile olabiliyor. Bu da tehlikeli bir durum. Bloke olduğu zaman hesabınızı tekrar aktif hale getirmek için oldukça uğraşa sokturur sizleri.

Bizler de kısa yoldan hemen Facebook Messenger şifrenizi unuttunuz ve ne yapmanız gerekiyor bu konu üzerinde bir yol göstereceğiz umarız ki aşağıda anlatılanları uyguladıktan hemen sonra hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Facebook Messenger Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Arkadaşlar öncelikle yapmanız gereken işlem bir sakin olun ve arkanıza yaslanın. Ne kadar çok panik yaptıkça yanlış üstüne yanlışlar yaparsınız. Burada anlatılan yöntem ile tekrar geriye açacaksınız bundan şimdiden emin olabilirsiniz.

İşte o yöntem sırasını sizlere tek tek anlatıyorum. Neler yapılması gerektiği konusunda detaylı bilgilere buradan ulaşınız.

Öncelikle https://tr-tr.facebook.com/login/identify adresine giriş yaparak e-posta adresinizi bu kutuya yazmanız gerekiyor daha sonra “Ara” butonuna basıp bekleyin.

Sonra ki sayfa da “Güvenlik Kodunu Gir” önemli ile karşılaşacaksınız. Burada yapmanız gereken kayıtlı olan mail adresinize giderek size burada verilen 6 haneli rakamdan oluşan kodu bu kutuya girdikten sonra “Devam” butonuna basın.

Burada eğer ki kodu mail adresin de göremiyorsanız facebook sayfasın da bulunan “Kod almadın mı?” linkine tıklayın.

Burada ise 2 seçenek göreceksiniz.

Şifreni yenilemek için kodu nasıl almak istiyorsun?

1- Google hesabımı kullan
Şifreni çabucak yenilemek için, henüz yapmadıysan Google’ye giriş yap.

2- Kodu e-postayla gönder
mail@mailadresi.com vb. gibi.. (burada kendi kullandığınız mail adresi yazacak)

Size uygun olan seçeneği seçerek Devam’a tıklayın ve yönergeleri takip ettikten sonra mail adresinize yeni şifre linki gönderilecektir.

Bu linke tıkladıktan sonra yeni şifrenizi kolaylıkla tekrar belirleyebilirsiniz. Ancak yukarıda da sizlere dediğimiz gibi şifrenizi değiştirdikten hemen sonra mutlaka yeni şifreyi bir yere not edin. Daha sonra hatırlamazsanız buradan ulaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin