Evde Yapabileceğiniz 8 Makyaj Organizeri

0
8

Günümüzde makyaj kadınlar için vazgeçilmez bir unsur halini almıştır. İndirimleri takip eder, internet üzerinden makyaj videolarını izler hale gelen kadınların makyaj malzemelerini nereye sığdıracağı ufak bir sorun halini alabiliyor. Evde yapabileceğiniz kullanışlı ve şık 8 makyaj organizerini sizin için derledik.

Makyaj Fırçası Organizeri

Makyaj malzemelerinin temizliği cilt sağlığı için çok önemlidir. Yüz makyajında kullanılan fırçaları dik bir şekilde muhafaza etmek için inşaat sektöründe kullanılan straforlardan faydalanılabilir. Dikdörtgen prizma şeklindeki bir strafora fırçalarınızın sığabileceği büyüklükte daireler açılır. Straforun etrafına istenilen renkte ve desende el işi kağıtları yapıştırılır.

Karton Kutudan Makyaj Organizeri

Mukavva dikdörtgen prizma şekline getirilir. Ön duvarı ve kenarlarından bir kısmı kesilir. Tabanına elde ettiğimiz başka mukavva kenarları ile kare şeklinde kutucuklar yapıştırılır. Elyafla kaplanır. Elyafın üstüne tutkalla kumaş yapıştırılır.

Plastik Ruj Organizeri

Herhangi bir kare veya dikdörtgen plastik kutu istenilen renkte ojeyle boyanır. İçine tahta kitap ayraçlarından sütunlar yapıştırılır. Oluşan kutucuklara rujlarınız ve ufak makyaj malzemeleriniz rahatlıkla sığacaktır.

Çekmece Organizer

Eskimiş, küçük boyutlarda bir çekmece verniklenir ve boyanır. İçine istenilirse küçük tahta parçalarıyla bölme yapılabilir. Arkasına iki vida çakılır ve eski bir çanta askılığı vidalara yapıştırılır. Odanızın en güzel duvarınıza asarak makyaj malzemelerinizin düzenli görünümünü izleyebilirsiniz.

Silindir Organizer

Eski bir tahtadan kaşıklık verniklenir. Kullanılmayan dikdörtgen bir saksılığa yanyana yerleştirilir. Artık içine makyajfırçalarınızı ve göz kalemlerinizi yerleştirebilirsiniz.

Boru Organizer

İnşaat malzemeleri satan küçük bir marketten bulabileceğiniz plastik bir boru alınır. İstenilen boyutlarda silindir şekilde kesilir. Çevresine tutkal yardımıyla kumaş yapıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir.

Kalemlik Organizer

Eski kalemliğinizi kullanarak makyaj malzemelerini koyabileceğiniz yanınızda bile taşınabilir sevimli bir organizer elde edebilirsiniz. Silindir şeklindeki demir kalemliğinizi küçük bir dokunuşla istediğiniz kumaşla çevreleyerek kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Çay Bardağı Kutusundan Organizer

Aldığınız çay bardaklarını kullanıma çıkardıysanız kutusunu atmayın çünkü onu organizer haline getirebilirsiniz. Hali hazırda kutucuk şeklinde olan kutuyu istediğiniz renk kumaşla sarabilirsiniz. Makyaj malzemesi denince akla ilk gelen ojeler için oldukça kullanışlı bir organizer olacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin