Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

0
16

İlk görünüş çok önemlidir.Ellerin, yüzün, kıyafetin, saçının hoş görünmesi çok önemlidir. Herkes karşısındakine baktığında bir estetik, düzen ve çekicilik görmek ister. Çok fazla üzerinde durulmasa da tırnak bakımı çok önemlidir. Tırnak bakımı da en az cilt ve güzellik bakımı kadar önemlidir.Evde tırnak bakımı çok basit ve çok kısa zamanda sonuç alabilirsiniz.Bakım malzemelerine de hiç para dökmenize gerek yoktur. Evinizde de çok çok ucuza bakımınızı yapabilirsiniz.

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bu temel bakım tırnak kesme işlemi ile başlamaktadır. Doğru bir şekilde tırnak kesmek için tırnaklarınızı sıcak suda yumuşatarak kesebilirsiniz özellikle duştan sonra tırnaklarınız iyice yumuşamış olacaktır ve yumuşayan tırnaklarınıza herhangi bir çatlama yada kırılma olmadan dilediğiniz gibi kesebilirsiniz.Tırnaklarınız en kolay şekilde oval yada düz şekilde kesebilirsiniz kestikten sonra törpü yardımlı ile düzeltmeli ve kütikül temizliği için zaten nemlenmiş olan tırnaklarınızı temizleyin fakat tırnak etlerini keserek bu işlemi uygularsanız daha sonraki işlemde dahada sertleşmiş olduğunu göreceksiniz bu yüzden kesmeden bu işlemi uygulamalısınız.Kalıntıların geçmesi için yıkamalısınız.Şimdi yapacağız bakım daha iyi görünecektir.Evde yapacağımız bakımda vazelin işlem işin yeterli olacaktır.Bu uygulamayı el ve ayak tırnaklarınıza yapabilirsiniz.Tırnaklarınızın keserken sağa sola fırlamaması için kullandığınız tırnak makasını ıslatırsanız artık fırlamayacaktır.

Evde Tırnakları Güçlendirmek İçin Tırnak Bakımı

Tırnaklarınızın güçlü ve parlak görünmesi için içine ılık su doldurduğunuzkâseye bit tatlı kaşığı zeytinyağı ve yarım limonu sıkın 10 dakika bu karışımda bekletin.Bu işlemden sonra kâsenin içine sıkmış olduğunuz limonun kabuğunu tırnaklarınıza yarım dakika bastırmadan sürtünüz.Bu işlemi haftada 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin